پوست گردن از حساس ترین جاهای بدنه. چطوری ازش مراقبت کنیم؟ - رنگی رنگی

پوست گردن از حساس ترین جاهای بدنه. چطوری ازش مراقبت کنیم؟

پوست گردن از حساس ترین جاهای بدنه. چطوری ازش مراقبت کنیم؟

گردن قطعا اولین جای بدنه که اولین نشونه های بالا رفتن سن رو، نسبت به بقیه ی اعضا نشون میده. با توجه به تعداد دفعاتی که ما گردنمون رو در روز تکون میدیم، و اینکه چقدر در معرض مواردی که برای سلامت پوست ضرر دارن قرار داره، ما معمولا زیاد بهش توجه نمی کنیم.

نرم کننده و ضد آفتاب:

برای اینکه گردنتون قشنگ و جوون باشه، باید همون وقتی رو که برای مراقبت از پوستتون میذارین، برای اون هم بذارین. این یعنی همه ی کارهای شستشو و کرم مرطوب کننده روزانه رو باید برای گردنتون هم انجام بدین.

حواستون باشه که توی هوای سرد، قبل از اینکه پوستتون در معرض هوای بیرون قرار بگیره، به اندازه ی کافی کرم مرطوب کننده زده باشید، تا جلوی خشک شدنش رو بگیرید.

توی هوای گرم، تابیدن آفتاب میتونه باعث به وجود اومدن چین و چروک های زودرس بشه. برای همین کرم ضد آفتاب میتونه به راحتی جلوی این آسیب رو بگیره. یادتون نره که ضد آفتاب رو نه تنها روی گردن، بلکه روی سینه، تا جایی که در معرض آفتاب قرار می گیرده، استفاده کنید.

بعد از آفتاب گرفتن، از یه کرم “بعد از آفتاب” برای مرطوب کردن و جلوگیری از سوزش استفاده کنید. اگه این کارها رو انجام ندین، می بینید که به زودی خط های عمیق و زیگ زاگی رو گردنتون ظاهر میشه.

شما باید به طور منظم از اسکراب های پوست، برای نرم و صاف کردن پوست گردنتون استفاده کنید . یادتون نره که اسکراب رو تا پشتتون و پشت گوش ها برسونید . همچنین، ماسک های صورتی که به طور معمول استفاده می کنیم، برای گردن هم میتونن استفاده بشن.

یه راهکار خیلی خوب برای نرم تر شدن گردنتون این چند تا مرحله زیره:

گردنتون رو با کف و صابون بشویید. با پنبه تونر رو به همه جای گردن بزنید. یه حوله رو توی آب گرم زده و برای دو تا سه دقیقه دور گردنتون بپیچید. وقتی که حوله رو برداشتین بلافاصله مقدار خیلی زیادی (زیاد تر از معمول) کرم مرطوب کننده روی گردنتون بمالید و برای ۲۰ دقیقه بذارید بمونه. بعد از این ۲۰ دقیقه، هرچقدر از کرم که اضافی بود رو پاک کنید.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...