مراقبت از پوست در باد - رنگی رنگی

مراقبت از پوست در باد

مراقبت از پوست در باد

مراقبت از پوست در باد و مناطقی که بادگیر هستن، یه کار حیاتی و تمام وقته. پوستی که در معرض باد قرار می‌گیره به رطوبت و آبرسانی نیاز داره، وگرنه خشک می‌شه و ترک می‌خوره. باد روند چروک شدن و پیری پوست رو هم تسریع می‌کنه و آلودگی‌های محیطی رو به پوست می‌چسبونه. برای همین نیاز داریم درباره مراقبت از پوست در باد بیشتر بدونیم.

اگه تو منطقه بادگیر زندگی می‌کنید یا با تغییرات فصلی تو محل زندگی‌تون باد می‌وزه، بیشتر از روزای عادی صورت‌تون رو بشورید. گرد و غباری که همراه باد به صورت‌تون می‌چسبه به مرور پوست رو خشک می‌کنه. این غبار و آلودگی‌ها ممکنه چشم و مجاری تنفسی‌تون رو تحریک کنه و بخواهید دائم به صورت‌تون دست بکشید. اما این کار باعث نفوذ بیشتر آلودگی به پوست‌تون می‌شه. پس به جای این کار صورت‌تون رو با آب و یه شوینده ملایم بشورید.

تو روزهای بادی و مناطق بادگیر بیشتر از همیشه به یه مرطوب‌کننده موثر نیاز دارید تا مانع خشک شدن پوست بشید. به غیر از مرطوب‌کننده به اسکراب هم نیاز دارید تا لایه‌های چربی و غبار رو از روی صورت‌تون پاک کنید.

پوست دور چشم‌ هم به مراقبت ویژه نیاز داره. حتی اگه عینکی هستید، باز نباید فکر کنید که پوست چشم‌تون مصون از آسیب‌های باده. هر شب و بعد از شستن صورت، از کرم دور چشم استفاده کنید.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...