مدیریت خرید خونه - رنگی رنگی

مدیریت خرید خونه

مدیریت خرید خونه

خاله سیمین دست به قلم شد تا یه بار دیگه تجربه‌های رنگی‌ش رو با ما به اشتراک بذاره. تو این مطلب موضوع خیلی مهمی وجود داره و اون مدیریت خرید مواد اولیه غذائیه. خاله سیمین به ما می‌گه که چطور با کمی دقت در خرید و بسته‌بندی مواد غذایی می‌تونیم تنوع و کیفیت غذاهایی که می‌پزیم رو بالا ببریم. این مطلب رو بخونید و نظرتون رو بگید:
مدیریت خونه و زندگی درست مثل مدیریت یه کارخانه است. همون‌طور که برای تولید محصول کارخونه احتیاج به تدارک و تهیه مواد اولیه داریم، برای اداره کردن خونه هم مدیریت دقیقی برای خرید لازمه. تهیه و تدارک مواد اولیه برای خونه کار خیلی مهمیه. اگه شما مواد اولیه مناسبی تو خونه داشته باشید، آشپزی از یه کار وقت‌گیر و تکراری، تبدیل به یه کار لذت بخش می‌شه.
ممکنه از هزارجا دستور پخت یک غذا رو پیدا کنید. یه عالمه سایت و کتاب آشپزی وجود داره که دستور پخت صدها غذای ساده و جدید رو می‌شه توشون پیدا کرد. حتی اگه سراغ اینا نرید، کافیه صبح تلویزیون رو روشن کنید و شاهد چند برنامه آشپزی باشید، خوبی تلویزیون اینه که نتیجه کار آشپز رو همونجا می‌بینید و ممکنه دلتون بخواد نهار همون غذا رو بپزید. اما مشکل ما معمولا دستور آشپزی نیست، نداشتن مواد اولیه است که همیشه دردسرساز می‌شه. برای همینه که می‌گم تهیه و تدارک مواد اولیه خیلی مهم‌تر از پخت غذا است.
تصور کنید که یه جایی یه دستور غذایی می بینید که احتیاج به سینه یا فیله مرغ داره. تا دست به کار پخت می‌شید می‌فهمید که مرغ دارید، ولی بسته‌بندی مرغ داخل فریزر شما مخلوطی از تمام اعضای مرغه و فقط به درد زرشک پلو یا … میخوره.
خب! با یه کار ساده می‌تونید به بسته‌بندی و در نتیجه غذاهای مرغی‌تون تنوع بدید. مثلا اگه اهل خرید یکجا هستید و تو هر خرید سه تا مرغ می‌خرید، معنی‌ش اینه که ۶تا فیله مرغ دارید. می‌تونید به فروشنده بگید که فیله مرغ رو درآره و یا دوتا از سینه‌ها را بی استخوان کنه. اونا رو تو خونه بسته‌بندی کنید و برچسب بزنید. با همون خریدی که همیشه انجام می‌دادید، الان چند نوع مختلف مرغ دارید. می‌دونید مثلا با فیله مرغ چندجور غذای خوشمزه و سریع می‌شه درست کرد. فیله خیلی زود می‌پزه و انواع غذاهای هندی و خوراک‌های چینی رو می‌شه با فیله و سینه مرغ آماده کرد.
حالا اگر بر حسب تصادف به منوی غذایی برخورد کردید که فیله مرغ می‌خواست بدون هیچ تردیدی بپرید سر فریزر و بسته مدیریت شده فیله رو بردارید!

سیمین قنات آبادی

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. منیژه
    ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

    من یه روش خیلی خوب بلدم که از یکی از دوستام که اونم از یکی از دوستاش که رستوران داره یاد گرفتم بجای اینگپکه مرغهارو جدا جدا بسته بندی کنیم وقتی مرغها یا گوشت ها رو شستیم و خشک شدن یه کیسه بزرگ تو کشو فریزر پهن کنید و تکه های گوشت یا مرغ رو طوری که به هم نچسبن اونجا بچینید اگر مقدار بیشتری بود یه کیسه دیگه روی قبلی ها پهن کنید و بقیه تکه ها رو بچینید و همینطور تا تموم بشه و قتی کاملا یخ زدن همه رو یک جا توی یه کیسه بزرگ بریزین و گره بزنید حالا هر وقت احتیاج داشتین هر چند تا تیکه و هر چقدر خواستین براحتی بردارین و استفاده کنید اون کیسه بزرگترم گوشه فریزر نگه دارین برای دفعه های بعد برین حالشو ببرینارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...