ما چرا کار می کنیم ؟ - رنگی رنگی

ما چرا کار می کنیم ؟

ما چرا کار می کنیم ؟

هیچ‌وقت کسی به شما توضیح داد که چرا مجبور به کارکردن هستیم و در اغلب موارد مجبوریم بیشتر از ۴۰ سال کار کنیم تا بازنشسته شویم؟ اگر به تازگی شروع به کار کردن کرده‌اید، این مطلب می‌تواند نکات جالبی را به شما یاد بدهد. به شما این کمک را خواهد کرد که فراتر از روزهایی کاری که در پیش رو دارید را ببینید.

حقیقت اول درباره کار این است که اکثر افراد باید کار کنند، مگر آنکه بلیط بخت آزمایی برده باشند. شما هم باید کار کنید مگر اینکه صندوقی پر از پول به ارث برده باشید. یک زندگی مرفه، یا حتی زیر متوسط هم نیاز به خرید چیزهایی دارد که بدون پول بدست نمی‌آید. پس زندگی خرج دارد و کار امکان خرج کردن را به شما می‌دهد.

حقیقت دوم این است که چرخ جهان را کار می‌چرخاند. اگر کشاورزان کار نکنند، غذایی برای خوردن نخواهیم داشت. اگر پرستاران و پزشکان کار نکنند، کسی شفا نخواهد یافت. هنوز به کسی برای درست کردن خرابی خط تلفن احتیاج داریم یا به کسی که قفسه های سوپر مارکت را بچیند و ATM ها را پر کند . حتی اگر همه ما فردا بلیط بخت آزمایی برنده شویم، اغلب افراد باید سر کارشان باشند تا زنده بمانیم.

قانون سوم می‌گوید به طور میانگین انسان‌ها لااقل ۶۰ درصد زندگی خود را مشغول کار کردن و حاشیه‌های زندگی کاری خود هستند.این زمان شامل کاری که می‌کنید، زمانی که برای رفتن به سر کار خود حاضر می‌شوید و یا در جستجوی کار هستید، دوران استراحت آخر هفته و آماده شدن مجدد برای کار می‌شود .

کار نیاز به ارتقا دارد و باید برای آن تلاش کرد. شما نمی‌توانید تنها با به موقع به سر کار آمدن و انجام کارهای معمولی درآمد زیادی کسب کنید .کسانی که کار متوسط می‌کنند در آمد متوسطی نیز دارند، کار خوب در آمد بیشتری هم خواهد داشت. اما برای در آمد بیشتر باید به کافرمای خود نشان دهید که کار شما ارزش پول بیشتر را دارد. این دقیقا همان چیزی نیست که در شرح وظایف کاری شما آمده است.

هر کاری دارای یک ارزش منصفانه و بازاری است که بر اساس تعداد کسانی که قادر به انجام آن هستند و نوع کار مشخص می‌شود. بسیاری از افراد قادر به انجام کارهای غیر تخصصی هستند حقوق کمی‌ نیز دارند.

از آنجا که افزایش دستمزد و دادن پاداش منوط به عملکرد و ارزشیابی شما است، هر چه زودتر به ارزشهای رئیس و کمپانی خود پی ببرید و متوجه شوید که برای چه کاری به شما حقوق می‌دهند، می‌توانید زودتر آن ارزش‌ها را جزئی از کار روزانه خود کنید و شاهد افزایش دستمزدتان شوید.

پاداش خوب است اما افزایش دستمزد بهتر است. پاداش تشکری برای یک‌باراست. افزایش دستمزد دائمی‌ است و می‌تواند بر زندگی شما تاثیر درازمدت‌تری بگذارد. پس بیش از اینکه به دنبال پاداش باشید برای افزایش درآمد ثابت خود برنامه‌ریزی کنید. پس بهتر است به طور مستمر در کار خود بیش از حد انتظار کارفرمایان خود ظاهر شوید .

نشان دهید که شما این توانایی را دارید تا حقوق و تجربه خود را افزایش دهید. یک عملکرد کاری خوب چیزی فراتر از افزایش دستمزد برای‌تان انجام خواهد داد. این عملکرد به شما آگاهی و بینش می‌دهد. کاری که آگاهانه برای آن تلاش می‎‌کنید، شما را خسته نمی‌کند و چشم‌انداز روشنی از زندگی بهتر به شما خواهد داد.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. masoud
  ۱۱ آبان ۱۳۹۱

  chetor inghadr shadi?
  • iraj
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۱

   منم الان تو اقسازو مشکلاتو وام و خرج خونه و …. غرق هستم…. اما اما با همسر عزیزم که خیلی میخوامش همیشه نمیگم اکثر اوقات میگیم میخندیم و زندگی رو تحمل میکنیم تا مشکلات نشکنه کمرمون رو.آدم بخواد میتونه .روزت میگذره چه شاد باشی چه غمگین پس درست میگن بخند دنیا به روت بخنده …..
   • MWeb
    ۲۳ فروردین ۱۳۹۵

    لایــــــــــــــــــک داری ایرج جوون…
 2. zed
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

  پست خیلی خوبی بود.
  خیلی مفید بود
  ممنونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...