ماکارونی خاله سیمینی فوری - رنگی رنگی

ماکارونی خاله سیمینی فوری

ماکارونی خاله سیمینی فوری

حتما تا حالا مطالب خونه‌داری صرفه‌جویانه خاله سیمین رو خوندید. خاله سیمین متخصص درست کردن غذاهای خوشمزه و پر زحمت تو چند دقیقه است. بچه‌هاش فکر می‌کنن اون یه جور جادوگری بلده و شوهرش به شیوه آشپزی فوری‌ش آشپزی مونتاژی می‌گه. جعبه جادوی خاله سیمین تو فریزره. اون با مدیریت مواد اولیه و غذاها تونسته یه آشپز همیشه آماده باشه.
چند روز پیش بچه‌های خاله سیمین اومدن خونه‌شون و اون اصرار کرده که برای شام بمونن. اگه از ما جای خاله بودیم، کلی دست‌پاچه می‌شدیم و همه زمان هم‌نشینی با مهمونا رو تو آشپزخونه می‌گذروندیم. اما خاله سیمین یه قابلمه آب پر کرد و گذاشت تا بجوشه، دو بسته ماکارونی از تو کابینت برداشت و نیم ساعت بعد بهترین غذای جهان روی میز چیده شده بود. اما چطوری؟ خاله سیمین می‌گه:
یادتونه گفتم وقتی گوشت می‌خرید مواد کباب تابه‌ای رو هم آماده کنید و بذارید یخ بزنه؟ من همون موقع یه مایه ماکارونی هم درست می‌کنم. روزی که گوشت چرخ‌کرده می‌خریم اولین وعده‌مون ماکارونی با گوشت تازه است. مایه ماکارونی رو به اندازه چند وعده درست می‌کنم و بعد همه‌شون رو بسته‌بندی می‌کنم و می‌ذارم فریزر. این طوری خیالم راحته که اگه مهمون سرزده داشته باشم، یا یه روز کار داشتم و حال و وقت آشپزی نداشتم می‌تونم به سرعت با مایه ماکارونی‌های آماده‌ام غذا درست کنم.

سیمین قنات آبادی

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. سحر
  ۶ تیر ۱۳۹۲

  خب طعم و عطر و رنگ و بوی غذای فریز شده هیچ وقت با غذا و مواد تازه قابل مقایسه نیست، هست؟
  من با اینکه خیلی از خوندن اختراعات خاله سیمین لذت می برم ولی هیچ وقت دست و دلم نمی ره که خودم از این کارها بکنم و مثلا برنج و آب توی کابینت نگه دارم یا کتلت سرخ شده رو فریز کنم!
  • نگار یعقوبی
   ۶ تیر ۱۳۹۲

   دو تا نکته هست ! یکی اینکه اینها ایده هایی برای آشپزی سریع هست و کاربردش برای وقتایی هست که واقعا فرصت غذا درست کردن ندارید و فقط نیمرو به ذهنتون می رسه.
   نکته دوم هم اینه که نترسین ! هیجان آشپزی به اینه که گاها کارای جدید بکنید وگرنه اینکه چندین سال یکنواخت غذا درست کنید و فقط به یک شیوه کار کنید ممکنه خسته تون کنه.
   و خب دستپخت خاله سیمین خیلی خیلی خوشمزه هست ! اطمینان کنید ! بعد از خوردن همین غذاها بود که به فکر نوشتن این مطالب افتادیم 🙂
   • پریس
    ۲۳ تیر ۱۳۹۲

    مساله سر ترسیدن از امتحان شیوه های جدید نیست.سالهاست که اکیدا توصیه میشه که مواد غذایی سرخ شده قریز نشن چون به شدت سرطانزا هستن, اون هم در شرایط فعلی ایران با این همه آلودگی آب و هواو… من به شخصه سلامتی غذا برام بیشتر اهمیت داره تا این شیوه های نادرست آشپزی و تغذیه
 2. هاله
  ۹ تیر ۱۳۹۲

  سلام خاله سیمین .
  لطفا روش درست کردن جوانه ها رو هم بگین . ممنون
  • سیمین قنات آبادی
   ۱۳ تیر ۱۳۹۲

   سلام هاله عزیز. طرز تهیه جوانه را پرسیده بودید. تهیه هر جوانه ای تقریبا مثل سبز کردن سبزه شب عیده. باید حبوبات مورد نظر مثل گندم را به مدت دو روز خیس کنید و مرتب آبش را عوض کنید تا ترش نشود. بعد از گذشت دو روز گندم خیس کرده را در آبکش بریزید تا آب آن خالی شود سپس آنها را در دستمال تمیزی بریزید و دستمال را روی یک آبکش گذاشته و مرتب به آن آب بپاشید تا همیشه مرطوب باشد. بعد از مدتی جوانه ها از گندم بیرون میزند ووقتی قد آنها به دو سه سانت رسید آنها را در یخچال گذاشته و استفاده کنید.
 3. سحر
  ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

  سلام خاله سیمین من عاشق شیوه هاى اشپزى شمام
  من و همسرم یه جورایى خیلى شکموییم و عاشق غذاهاى 🙂 جدید, میشه کمکم کنید وبگیدچه چیزهایى رو میتونم فریز کنم ؟
  ممنونم
 4. منیژه
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

  چه فکر خوبیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...