لذت از داشته‌ها، راز شاد بودن - مجله آنلاین رنگی رنگی

لذت از داشته‌ها، راز شاد بودن

لذت از داشته‌ها، راز شاد بودن

اگه شاد بودن فقط یه راه داشته باشه، اون راه لذت بردن از داشته‌هامونه. اگه بخواهیم لذت بردن از زندگی و احساس شاد بودن رو به داشتن چیزایی که هنوز به دست نیاوردیم موکول کنیم، هیچ وقت لذت خوشبختی رو نمی‌چشیم. چون همیشه چیزایی دیگه‌ای هست که حسرت داشتن‌شون رو بخوریم.
کافیه یه نگاهی به دور و برمون بندازیم و چیزایی که داریم رو ببینیم. وسایلی که داریم، بدن و ظاهرمون، خانواده و دوستامون، شغل‌مون … هر کدوم ما می‌تونیم لیست بلند بالایی از داشته‌هامون تهیه کنیم و از تک تک اونا لذت ببریم. باید یاد بگیریم که با همین چیزهایی که داریم بهترین زندگی که ممکن رو داشته باشیم.
شاد بودن در گرو داشتن چیزای زیاد و خاص نیست. مهم نیست چی داریم، مهم اینه که چطور از داشته‌هامون استفاده کنیم و چطور از همه اینا لذت ببریم. خوشبختی همینه. خوشبختی توانایی لذت بردن از زنده بودنه. وقتی این توانایی رو به دست بیاریم تحمل مشکلات هم کار سختی نیست و موفقیت تو حل مشکلات و سر و کله زدن با اونا هم خودش تبدیل به یه پروسه لذت بخش می‌شه، چون هر مشکلی بهمون یادآوری می‌کنه که برای شاد بودن و خوشبختی باید تلاش کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. sara
  ۹ اسفند ۱۳۹۱

  مهم تر هم اینه که یادمون نره داشته هامون رو
 2. مهسا
  ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

  این خیلی مهمه. آدمها باید از بچگی اینو یاد بگیرن. این رضایت یه مقامیه برای خودش. خیلی دلم می خواد برسم به این نقطه که از داشته هام راضی باشم و ازشون لذت ببرم. کاش در این باره مطالب بیشتری بگذارید. یکی از راههایی که پیدا کردم که شاید به نظر جدی نرسه اما برای من کار کرده اینه که از چیزایی که دارم و دیگه استفاده نمی شن چیزای جدیدی بسازم. کلا به این نتیجه رسیدم که ساختن و بازیابی کردن بیشتر متوجهم می کنه. موفق باشید
 3. وروجک
  ۱۴ آذر ۱۳۹۴

  سلام رنگی رنگیا…خیلی حال میکنم باهاتون:)
  امروز تولد منه و این مطلب بهترین هدیه ای بود ک از سایتتون گرفتم..خیلی مرسییییییییی
  همیشه در اوج باشید
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۱۵ آذر ۱۳۹۴

   تولدتون مبارک باشه 🙂
 4. خانم وطن
  ۲۷ آذر ۱۳۹۶

  سلام رنگی رنگی واقعا متن خوبی بودو حرف های خیلی خوبی میزنید.من میخواستم از شما نظربگیرم امکانش هست باهاتون صحبت کنم?
 5. رنگ شاد
  ۲۸ آذر ۱۳۹۶

  واقعا عالی بود و به آدم یادوری کرد که تا به خواهی نداشته هایت را پر کنی زمان گذشته و هرگز نمی توانی ولی اگر بخواهی به داشته هایت فکر کنی دنیا خودش بهت می گوید که چیزی برای حسرت خوردن نداری.
  چون همیشه حسرت لذت بردن از دنیا را داشتیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...