با لارن ماتسوموتو، سازنده ی زیورآلات فلزی دست ساز، آشنا بشید! - رنگی رنگی

با لارن ماتسوموتو، سازنده ی زیورآلات فلزی دست ساز، آشنا بشید!

با لارن ماتسوموتو، سازنده ی زیورآلات فلزی دست ساز، آشنا بشید!

لارن ماتسوموتو، صاحب برند Mitsymoto Designs، یه سازنده ی حرفه ای زیورآلات دست سازه. لارن از وقتی که به یاد داره، عاشق درست کردن چیز میزهای زینتی بوده. مثلا توی هفت سالگیش، توی یه مسابقه ی درست کردن دستبند های دوستی جایزه می گیره، و همیشه توی مدرسه برای دوستهاش انواع و اقسام کادوها و کاردستی ها رو درست می کرده.

لارن توی رشته ی مجسمه سازی دانشگاه هنرهای عالی تحصیل کرده و دوره های آهنگری گذرونده و با تجربه و کار کردن برای هنرمندان دیگه، تونسته این فن رو روی زیورآلات پیاده کنه. راه انداختن بیزنس Mitsymoto Designs وقتی به سرش میزنه که از کار کردن برای بقیه خسته میشه و دلش میخواد که بیزنس شخصی خودش رو داشته باشه. با یه کم پس اندازی که برای خودش جمع کرده بوده، میتونه یه مغازه ی کوچک برای خودش دست و پا، و به طور رسمی فعالیت های Mitsymoto Designs رو شروع کنه.

لارن ایده های کارهاش رو از هر جا که بتونه گیر میاره، اما چیزهایی که بیشتر نظرش رو جلب می کنن، اعضای بدن انسان، حشرات، فسیل ها، و سنگ های معدنی هست. میشه این موضوع رو به وضوح توی کارهاش دید. اون یه کلکسیون از دندونها، استخونها، فسیل ها، مواد معدنی، و زیرخاکی ها برای خودش جمع کرده.

1

2

تکنولوژی سهم بزرگی توی موفقیت لارن داشته. اون کارهاش رو از طریق فیسبوک، توییتر، و اینستاگرام پست می کنه، تا ببینه کدوم یک از کارهاش طرفدار های بیشتری دارن، تا بتونه مسیر پیشرفت کارهاش رو به آسونی تعیین کنه.

لارن یه نصیحت برای بقیه ی کارآفرین های خلاق داره: سخت کار کنید! وقتی برای گذران زندگیتون کارهای دستی درست می کنید، در واقع زمانی به عنوان ” استراحت” توی برنامه هاتون نمیتونه وجود داشته باشه. از همه مهم تر، مهربون باشید و اطلاعاتتون رو با بقیه تقسیم کنید. همه ی رموز کارتون رو فاش نکنید، اما نترسید واز اونچه که یاد گرفتین با بقیه ی آدمهای خلاق در میون بگذارید. توی زمانه ای که همه چیز به طور عمده تولید میشه، همه ی تولید کننده های کارهای دستی توی یک تیم حساب میشن!

لارن توی اوقات فراغتش مجسمه سازی می کنه. اون از خلق کردن لذت میبره و علیرغم تلاشش برای خوندن رشته های علمی، فکر می کنه تنها کاری که بهش علاقه داره، هنرهای دستیه. اون از اینکه مردم دارن به کارهای دستی دوباره علاقه مند میشن، خوشحاله، و فکر میکنه وجود هر دو دنیای دیجیتال و آنالوگ برای زندگی راحت تر لازمه. اون کارهای دستی درست می کنه، اما تکنولوژی تونسته زمانی که لازمه برای کارهاش صرف کنه رو به نصف برسونه.

اینجا میتونید سایت اصلی کارهای Mitsymoto Designs رو ببینید!

 3

4

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سامانه
    ۳ مهر ۱۳۹۲

    با تشکر فراوون از مطالب جالبتون .
    خدا قوت .
    کاش قسمتی رو هم به مطالب روانشناسی و زبان بدن اختصاص بدین .ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...