قهرمانانه زندگی کنید - رنگی رنگی

قهرمانانه زندگی کنید

قهرمانانه زندگی کنید

هر روز که از خواب بیدار می‌شید به خودتون بگید که یه قهرمان هستید. وقتی تصمیم می‌گیرید رو پای خودتون بایستید، زندگی روزمره خودش تبدیل به یه چالش بزرگ می‌شه. هر روز مشکلاتی رو باید حل کنید و پشت سر بذارید و باز فردا با مسائل خودش از راه می‌رسه.

اگه یه روز به خودتون اومدید و احساس کردید دیگه خسته شدید و حوصله این همه درگیری رو ندارید، صورت‌تون رو یه آب بزنید و تو آینه به چشماتون زل بزنید و بگید: من تسلیم نمی‌شم. من یه قهرمانم.
این کاریه که پائولا دین انجام داد. اون وقتی به ۴۲ سالگی رسید خودش رو یه زن مطلقه دید که باید زندگی خودش و بچه‌هاش رو تامین کنه. پول نداشت و احساس می‌کرد تو میانسالی یه شکست خورده واقعیه. همه توانش رو جمع کرد تا به خودش بقبولونه که یه قهرمانه و شروع کرد.
اون تو اولین قدم یه شرکت کترینگ زد و به شرکت‌های دیگه غذا می‌داد. ۶ سال این کار رو ادامه داد و قدم بزرگتری برداشت. رستوران ساوانا کار دومش بود که توش رولت گوشت، کیک اسفنجی و چند جور غذای دیگه می‌داد که تو پخت‌شون مهارت زیادی داشت. پسرای پائولا بزرگ شده بودن و حالا می‌تونست رو کمک اونا حساب کنه. کار رستوران انقدر گرفت که این مادر، با تصویر زن شکست خورده‌ای که یه روز دنیا براش به آخر رسیده بود، کیلومترها فاصله گرفت. حالا اون لقب ملکه غذاهای راحت رو به خودش اختصاص داده. کتاب آشپزی و یه برنامه ثابت تلویزیونی داره و برای مجلات زیادی دستور آشپزی می‌نویسه. پائولا فقط یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های غذای فریزی نیست، اون یه قهرمان واقعیه. هیچ کس نمی‌تونه با خوندن چند سطر از ماجرای موفقیت اون حدس بزنه پائولا برای قهرمان بودن چه حجمی از مشکلات رو پشت سر گذاشته.

به مشکلاتی که تا حالا پشت سر گذاشتید، به مسائل ریز و درشتی که حل‌شون کردید فکر کنید و باور کنید که برای قهرمان شدن نیاز به شمشیر و ماسک سیاه زورو ندارید. زندگی زمینیه که باید توش بدوئید، کم نیارید و قهرمان هر روز و هر ساعت این زمین باشید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Kimia
  ۱۸ فروردین ۱۳۹۲

  این مطلب کاملا درسته ولی اون توکشور جهان اولی که پذیرای همه جور پیشرفت اقتصادی و سرازیریه پول به کشورشونه نه ایرانی که هر روز و هفته از گذشته بدتر میشه..نمیشه یه زندگی ساده رو گذروند..
 2. محمد
  ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

  به نظر من توی کشور جهان سومی مثل ایران خیلی راحت تر میشه کسب و کار راه انداخت
  جون توی همچین کشورهایی به نسبت کشورهای جهان اول کسب و کارهای مشابه خیلی کمتر هست
  فقط کافیه که فرد یه ایده داشته باشه و کمی اراده تا موفق بشه
  حالا کاری به اقتصادش نداشته باش
 3. علی
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۲

  با نظر دوستمون موافقم..اگه قرار باشه واسه رسیدن به موفقیت کلی مشکلاتو تحمل کنی در ایران چندین برابر بیشتره..در کشوری که هر روز به افراد بیکارش اضافه بشه اونم با داشتن منابعی بیشمار راحت میشه عمق فاجعه و سختیرو دید..یادمون باشه که واقعیت با حقیقت تفاوت داره..
  • نگار یعقوبی
   ۲۰ فروردین ۱۳۹۲

   تو جاهایی که مشکلی وجود نداره قهرمان شدن خیلی معنی ای نداره
 4. مژگان
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۲

  مطمئنم تو هر کشوری که باشی بازم ی سری مشکلات هست که سخت میشه باهاش کنار اومد
  حالا تو ی کشوری بیشتر و ی جا کمتر…!
  اما به اعتقاد من کار نشد نداره
  مگه ن اینکه خداوند تو قرآنش نوشته که سرنوشت آدما به دست خودشون تغییر میکنه!!
  در واقع هیچ رمزی وجود نداره
  فقط کافیه خودتو باور کنی!
  همین
  این وعده ی حق خداست که به هرکی که تلاش کنه با هر دین و مسلکی جزای تلاششو میده
  اگه غیر این بود اسرائیل اینقدر پیشرفت نمیکرد!!
 5. saeede
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۲

  من نمی خوام بگم رسیدن به آرزوها دراجتماع ما راحت تر است یا کشورهای جهان اول!
  می خوام بگم ….بهرحال هر جایی که باشیم باید تلاش کرد.
  ولی خوب،مطمئنا” در جامعه ای که محدودیتهای بی دلیلش زیاده،افراد افسرده رو به زیاد شدن است، استرس زیاده.. باید خییییییییییییییییییییییییییییییییلی تلاش کرد؛باید آرزوها رو مدیریت کرد! اگر می خوای در رشته ای ادامه تحصیل بدی نگو چی دوست دارم بلکه بگو بازار کار داره؟ یا نه؟
  • saeed
   ۲۲ خرداد ۱۳۹۲

   واقعاً این حرف درسته.دیگه نباید به علاقه فقط نگاه کرد بازار کار،اشتغال،مهمترین مساله یا بهتر بگم دغدغه شده است.
 6. eabbas
  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

  فقط کافیه جریان آب رودخانه زندگی خودت رو کشف کنی مسیر اندیشه ات از کوره راه ها از کوهستان و دشت و دریا گذر خواهد کرد تا برسی به اقیانوس وجود!!!
 7. Aira
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

  خوشبختی و موفقیت بسته به چیزی و کسی نیست….همه جا همه وقت یه سری تابلوی گنده ایست هست!همه چی بسته به خودمون داره وگرنه همه قهرمان بودن که:)
 8. هانیه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

  سلام مدتیه به سایتتون سر می زنم و سایت خیلی خوبی دارید و فقط اینکه ایکاش لینک اشتراک داشت که می تونستیم مطالبتون رو برای دوستامون تو کلوب و فیس به اشتراک بذاریمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...