قطره قطره تا خونه سبز - مجله آنلاین رنگی رنگی

قطره قطره تا خونه سبز

قطره قطره تا خونه سبز

داشتن خونه و زندگی سبز و حامی محیط زیست یه ویژگی مشخص داره: قبض آب! اگه از این می‌ترسید که با صرفه‌جویی تو مصرف آب متهم به این بشید که آدم خسیسی هستید، به میلیون‌ها کودکی فکر کنید که دسترسی به آب تصفیه شده و تمیز ندارن. اون وقت دیگه مهم نیست که دیگران درباره شما چی فکر می‌کنن.
زمان حموم کردن‌تون رو به زیر ۵ دقیقه برسونید و تو فاصله شستن بدن‌تون شیر آب رو ببندید.
باز بودن آب کمکی به تمیزتر شدن دندونا نمی‌کنه. یه لیوان آب کنار بذارید و مدتی که مسواک می‌زنید شیر آب رو بسته نگه دارید.
شیرآلات خونه رو چک کنید و شیرهایی که چکه می‌کنن رو زود تعمیر کنید. چکه آب به غیر از اینکه در نهایت به ساختمون آسیب می‌زنه، یک عالمه آب رو هدر می‌ده.
می‌تونید توی مخزن سیفون دیواری یا سیفون توالت فرنگی یه کیسه یکی دو کیلویی از شن بندازید تا هر بار آب کمتری تخلیه کنه.
برای خوردن یه لیوان آب خنک شیر آب رو به اندازه ۸۰ لیوان آب باز نذارید تا آب شیر سرد بشه. دو قالب یخ تو لیوان بندازید، روش آب بریزید.
گل و گیاهای باغچه رو از نوعی انتخاب کنید که در مقابل گرما و خشکی خاک مقاوم باشن و نیاز به آبیاری مداوم نداشته باشن. ماشین لباسشویی آب خیلی زیادی مصرف می‌کنه. اگه لباساتون خیلی چرک نیست تنظیم ماشین رو تو حالتی بذارید که آب کمتری مصرف کنه.
برای شستن ماشین‌تون از یه سطل آب و چند تا تیکه اسفنج و کهنه استفاده کنید.
برای کولر ترتیب یه سایه‌بون بدید که از تبخیر زیاد آب جلوگیری کنید.
شستن میوه و سبزیجات و همینطور ظرف‌های کثیف رو در دو مرحله خیسوندن و شستن انجام بدید. اول تو سینک ظرفشویی یا توی یه تشت خیس‌شون کنید و بشورید و بعد تو یک مرحله آبکشی کنید. لازم نیست همه این مراحل زیر شیر آب باز انجام بشه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. ماندانا
    ۷ خرداد ۱۳۹۶

    وااااااای ک من عاشق محیط زیستم.
    خیلی هم سعی میکنم در مصرف آّب، برق، مواد غذایی و …صرفه جویی کنم.

    مرسی رنگی رنگی جااان.عاشقانتم و لاغیرارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...