فکت گرافی - یه ظرف سبزی خوردن - رنگی رنگی

فکت گرافی – یه ظرف سبزی خوردن

فکت گرافی – یه ظرف سبزی خوردن

سبزی خوردن چیزیه که بیشتر اوقات توی سفره های ما ایرانی ها دیده میشه. همه میدونیم که  سبزیجات و به طور خاص “سبزی خوردن” کلی خاصیت دارن، ولی شاید کمتراطلاع داشته باشیم که تک تک اون برگ های توی بشقاب به چه دردی میخورن و به چه خاصیتی مشهورن.

اینجا یه جمع بندی از فکت گرافی های مربوط به سبزی خوردنمون داریم، که ببینیم یه ظرف سبزی خوردن چه کارهای شگفتی میتونه انجام بده.

 

 

فکت گرافی سبزی شوید

 

در فرهنگ باستانی یونان و روم، شوید به علت خاصیت دارویی ارزش زیادی داشت. یونانیان از شوید برای کاهش اسپاسم‌های عضلانی کمر استفاده می‌کردند. همچنین تخم شوید برای برطرف کردن ناراحتی معده، بی‌خوابی و رفع نفخ معده استفاده می‌شد.

 

 

mint fact Graphic

 

خاصیت بوی خوش نعنا کفایت می کند تا به این سبزی، مدال قهرمانی بدهیم، اما خوبی هایش بیشتر از این حرف هاست. نعنا یک داروی سرماخوردگی، بیماری های معده و تنظیم فشار خون هم هست. علاوه بر این فواید بسیار دیگری هم دارد که سخت بود و بعدا درباره اش صحبت می کنیم.

 

 

فکت گرافی خواص جعفری

 

جعفری علاوه بر اینکه متخصص خوشمزه کردن مواد ماکارونی و سوپ جو هست، تخم جعفری، ریشه ، ساقه و برگ اون هم پر از خاصیته. می تونید از تمیز کردن رگ ها تا دفع سنگ کلیه و روشن گردن پوست روش حساب باز کنید. یکی از روزمره ترین مزیت های جعفری، از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان هست.

 

 

فکت گرافی خواص تربچه

 

اگه بشر تربچه رو کشف نکرده بود که بکاره و بخوره، دنیا واسه خوشگل بودن یه چیزی کم داشت. تربچه انقدر خوشگله که می‌تونه سبد سبزی رو به یه تابلو نقاشی تبدیل کنه و انقدر مفیده که می‌تونه بدن رو به یه دستگاه سالم تبدیل کنه.

 

فکت گرافی خواص شنبلیله

 

پختن خورش قورمه‌سبزی خوب اگه یه راز داشته باشه، اون عطر شنبلیله تو ترکیب سبزی‌های این غذاست. عطر اصلی این خورش محبوب از این سبزی متصاعد می‌شه. بعضیا این سبزی رو توی کوکو سیب‌زمینی هم می‌ریزن. اما به جز چند غذا می‌شه به عنوان یه داروی موثر هم سراغ این سبزی رفت.

 

 

فکت گرافی خواص ریحان

 

گیاه خوشبو و لطیف ریحان یه آرام بخش قوی برای اعصاب و مسکن شدیدترین دردهاست. خصوصا اگه این دردها منشا عصبی داشته باشن خوردن سبزی تازه، نوشیدن دم‌نوش و حتی بو کردن اسانس ریحان مثل آب سردی آتش درد رو خاموش می‌کنه.این سبزی پر خاصیت از لحظه‌ای که وارد دهن می‌شه تا وقتی دفع بشه کل سیستم گوارش رو پاکسازی و تقویت می‌کنه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نیره هاشمی
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۲

  سلام ، شما زحمت می کشید و ارزش غذایی اسن سبزیجات به این زیبایی و مفیدی قالب بندی می کنید و ما مثل یک یادداشت کامل و آماده می توانیم بخوانیم ونگه داریم ، ممنون ایده ی بسیار خوب ، خلاق و ارزشمندی است. همیشه سبز و سالم باشید.
 2. sh
  ۲۸ دی ۱۳۹۳

  الهی جعفری مظلوم محبوب من هیچ لقبی نداره
  ممنون ازتون:)
 3. نازنين
  ۳ اسفند ۱۳۹۳

  مرسی مفیدبودرنگی جون
 4. منیژه
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

  من سالهاست با وارد کردن شوید به سبزی خوردن از خوردن قرص چربی نجات پیدا کردم.ممنون خوب بودارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...