فکت گرافی: روغن کرچک - رنگی رنگی

فکت گرافی: روغن کرچک

فکت گرافی: روغن کرچک

کرچک یکی از گیاهان دارویی است که سابقه ی استفاده ازش توسط انسان به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح بر میگرده. تمام اجزای گیاه کرچک سمی هستن، به خصوص دونه ها که خیلی خطرناکن. شما باید دونه های کرچک رو از محل بازی کودکان دور نگه دارید چون این گیاه با ظاهر زیباش و دونه های لوبیا شکلش، در صورت بلعیده شدن میتونه کشنده باشه. فقط هنگام تبدیل شدنش به روغن، به خاطر درجه حرارت بالائه که پروتئین سمی داخلش غیر فعال و بی خطر میشه.

از روغن کرچک برای درمان یبوست و همچنین، به عنوان مادهٔ استفراغ‌آور استفاده میشه. مصرف زیاد روغن کرچک در زنان باردار می‌تونه باعث زایمان زودرس در آنها بشه. البته مصرف خیلی زیادش (مثلاً یه بطری روغن) می‌تونه کشنده باشه. روغن کرچک بد بو و بد مزه ست و بیشتر هم به همین خاطر مشهوره. اما خاصیت های خیلی خیلی زیادی داره!

 

karchak

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. تـندیـس ^__^
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۳

  چه جالب،من شنیده بودم روغن فندق مژه رو پرپشت میکنه
 2. سوفیا
  ۱۱ مرداد ۱۳۹۳

  رنگی رنگی جان من تجربه استفاده ش رو داشتم.برای مژه و ابرو عالیه.همچنین خانوما میتونن شبا به دور چشمشون بزنن به عنوان ضدچروک.البته بهتره از روغن کرچک تصفیه شده استفاده کننین.یعنی قرص روغن کرچک که اسمش ژلاکس باشه رو سوراخ کنن و بزنن به دور چشم و حواسشون باشه فردا صبحش حتما ضدآفتاب بزنن
 3. آناهیتا
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۳

  کرچک رو از کجا باید تهیه کرد؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...