فکت گرافی - نخود سبز، سبز و پرخاصیت - رنگی رنگی

فکت گرافی – نخود سبز، سبز و پرخاصیت

فکت گرافی – نخود سبز، سبز و پرخاصیت

اگه احساس خستگی و بی‌حالی دست از سرتون برنمی‌داره، قبل از هر اقدامی برای وقت گرفتن از دکتر، استراحت یا سرخود دارو خوردن، یه سری به میوه‌فروشی سرکوچه‌تون بزنید. الان تازه‌ترین نخودفرنگی‌ها وارد بازار شدن تا نقش بنزین رو واسه بدن‌مون بازی کنن. نخودفرنگی یا نخود سبز یه منبع انرژی حیرت‌آوره. تا می‌تونید از این قل‌قلی‌های تازه و خوشرنگ بخرید و فریزرتون رو ازش پر کنید.

نخودفرنگی منبع فولیک اسیده و برای کسایی که کم‌خونی دارن نقش یه داروی حیاتی رو بازی می‌کنه. خام یا پخته این نخود پر از خاصیت‌هاییه که شما رو مجاب می‌کنه تو هر سالاد و غذایی ازش استفاده کنید.

ویتامین K جزو چیزاییه که تو کم میوه و سبزی‌ای پیدا می‌شه، اما نخود سبز با داشتن این ویتامین قهرمان سبزیجات به حساب میاد.

ویتامین‌های گروه B هم هر دونه نخود رو تبدیل به خونه‌ای برای خانواده پر جمعیت‌شون کردن. ویتامین‌های B1, B6 و B12 کیپ همدیگه تو این خونه‌های کوچک کنار هم قرار گرفتن.

ویتامین A، منزیم، پتاسیم و آهن هم یه مهمونی شاد تو غلاف نخود سبز گرفتن و کافیه سری بهشون بزنیم تا یه جعبه سلامتی بهمون کادو بدن.

برای اینکه طول سال از این سبزی پر برکت استفاده کنید، این دونه‌ها رو فریز کنید. می‌تونید یه ظرف آب بجوشونید و دونه‌های پاک شده نخود رو سریع تو آب جوش بریزید. سه دقیقه بعد آبکش کنید و بالافاصله روش آب سرد بگیرید و بعد فریز کنید.

فکت گرافی خواص نخودفرنگی

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. محسن
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

    البته اینو باید در نظر گرفت که نخود فرنگی نباید زیاد و به طور طبیعی مانند هر سبزی دیگه ای وارد برنامه غذایی یک خانواده بشه ، اونم به خاطر اینکه توی این نخود ماده ای وجود داره که باعث عقیم شدن افراد میشه و درکشور هایی مثل چین و هند از این نوع نخود یکی از قوی ترین داروهایی که باعث عقیمی میشه رو تولید می کنند..!ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...