فکت گرافی - به این دلایل هر روز ماست بخورید - رنگی رنگی

فکت گرافی – به این دلایل هر روز ماست بخورید

فکت گرافی – به این دلایل هر روز ماست بخورید

ماست یکی از بهترین غذاهاییه که می‌تونید همیشه تو رژیم غذایی‌تون حفظش کنید و با خوردنش روده‌ها و معده‌ای سالم داشته باشید. ماست حاوی باکتری‌های مفید زیادیه که به هضم غذا کمک می‌کنه و به جنگ با باکتری‌های بیماری‌زا می‌ره. کسایی که هر روز چند قاشق ماست می‌خورن کمتر از دیگران به بیماری‌های عفونی دچار می‌شن. اونا استخون‌های محکم‌تر، حافظه‌ای قوی‌تر و استرس کمتری دارن. ماست به هضم غذا کمک می‌کنه و به داد کبد می‌رسه تا سموم بیشتری رو دفع کنه.
یه لیوان ماست از دو تا سه لیوان شیر تهیه شده، در نتیجه چند برابر شیر کلسیم و ویتامین داره. ضمن اینکه لاکتوز شیر در فرآیند تولید ماست از بین می‌ره و برای کسایی که حساسیت لاکتوزی دارن، بهترین جایگزین به جای شیره. ماست ضمن اینکه خودش یه منبع خوب پروتیئن، وکلسیم و ویتامین‌هاست، به جذب این مواد که تو غذاهای دیگه هستن کمک می‌کنه.
ماست به غیر از اینکه یه غذای کامله، یه مکمل عالی برای همه ماسک‌های صورت و مو هم هست. پس همیشه تو یخچال‌تون ماست داشته باشید و خودتون رو از این دوست و مراقب لبنی محروم نکنید.
در تصویر زیر چند نکته مهم در مورد ماست که دونستنش در زندگی روزمره به شما کمک می کند را نشان می دهد . سایز این عکس هم برای پرینت گرفتن و هم برای استفاده به عنوان کاغذ دیواری دسکتاپ کامپیوترتان مناسب است.

فکت گرافی خواص ماست

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. محبوبه فانیان
  ۱۸ فروردین ۱۳۹۲

  ممنون از مطلبتون.ولی طب سنتی خوردن ماست رو ممنوع میکنه و میگه از عواملی که باعث آرتروز و پوکی استخوان میشه ماست هست به خصوص آب ماست.و توصیه میکنه اگر طالب خوردن ماست هستین حتما ماست چکیده باشه.
  شما میتونید دلایل دیگه ای بیارید که ثابت کنه ماست از منابعی که کلسیم اون به خوبی جذب میشه و برا ی استحکام استخوان مفیده؟
  من که واقعا گیج شدم از این همه نظریه هایی که در مورد مواد غذایی داده میشه.یک روز یه نفر میاد از فواید یه ماده میگه و یه نفر دیگه همون ماده رو مضر میدونه!!!
  ممنون میشم اطلاعات بیشتر بدین.
  • نگار یعقوبی
   ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

   خب در موردش تحقیق می کنیم و یک مطلب براش می نویسیم .ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...