فکت گرافی - همه چیز درباره زعفران، طلای سرخ کویر - مجله آنلاین رنگی رنگی

فکت گرافی – همه چیز درباره زعفران، طلای سرخ کویر

فکت گرافی – همه چیز درباره زعفران، طلای سرخ کویر

زعفران ۳۰۰۰ ساله که تو ایران کشت می‌شه. بعدتر پای این گل به کشورای اروپایی و آمریکایی‌هم باز شد، اما هیچ کدوم به خوبی زعفران ایران نیست. این گل بی‌اغراق گرون‌ترین گل دنیاست چون از هر گل چند نخ پرچم اون به درد می‌خوره و اگه ۲۰۰ تا گل بنفش زعفرون رو از کف زمین بچینید، یک گرم زعفرون گیرتون میاد. جالبه بدونید که ایران با تولید ۱۰۰ تن زعفران در سال، رکورددار دنیاست.
زعفران نشاط آور و یه داروی طبیعی برای درمان افسردگی به حساب میاد. کسایی که تو رژیم غذایی‌شون از زعفران استفاده می‌کنن چربی خون و کلسترول‌ خون پایین‌تری دارن. این گیاه گرون قیمت اشتهاآور و مقوی معده است.
مصرف زیاد زعفران خصوصا برای زنان باردار توصیه نمی‌شه، خودشم که انقدر گرونه که نمی‌شه همینطوری تو قوری دم کرد و نوشیدش. ولی افشره گیاهی زعفرون تو داروخونه‌ها پیدا می‌شه و برای استفاده از خواص دارویی‌ش می‌شه از این قطره‌ها استفاده کرد.
در تصویر زیر چند نکته مهم در مورد زعفران که دونستنش در زندگی روزمره به شما کمک می کند را نشان می دهد . سایز این عکس هم برای پرینت گرفتن و هم برای استفاده به عنوان کاغذ دیواری دسکتاپ کامپیوترتان مناسب است.

 

saffron-health-fact-graphic

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...