چطور میشه اولین بانوی بنیانگذار صنعت حمل و نقل و کشتیرانی ایران بود؟ - رنگی رنگی

چطور میشه اولین بانوی بنیانگذار صنعت حمل و نقل و کشتیرانی ایران بود؟

چطور میشه اولین بانوی بنیانگذار صنعت حمل و نقل و کشتیرانی ایران بود؟

در راستای معرفی کارآفرینان بزرگ و موفق دنیا، به سراغ چند شخصیت ایرانی رفتیم که خیلی دور از ما نیستن و توی همون شرایطی که ما زندگی می کنیم زندگی و رشد کردن. اگه یادتون باشه، رنگی رنگی در همایش کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی شرکت کرده بود و توی اون روز با چند نفر از این کارآفرینان موفق مصاحبه داشت. یکی از این افراد، فاطمه مقیمی، اولین بانوی بنیانگذار صنعت حمل و نقل و کشتیرانی خصوصی ایران هست.

شاید براتون خیلی دور از ذهن باشه که در شرایط جامعه ما، یک زن بتونه در رشته ای که هنوز خیلی ها به غلط فکر میکنن حال و هوای مردونه داره، موفق بشه و بتونه شرکت خصوصی ای راه بندازه که الان جزو بهترینهای عرصه ی حمل و نقل باشه.

یک نگاه کوتاه به زندگی خانم مقیمی:

فاطمه مقیمی متولد ۱۳۳۷، در تهران در رشته ی مهندسی راه و ساختمان تحصیل کرد. اولین تجربه ی کاریش مترجمی در یک شرکت حمل و نقل بود که اون رو وقتی توی صف تلفن عمومی منتظر بود تا بتونه با آگهی های استخدام به کار تماس بگیره، با هم صحبتی خانمی که کنارش ایستاده بود و شوهرش در یک شرکت بین المللی حمل و نقل به دنبال یک مترجم بود پیدا کرد. این بود که کارش رو در شرکتی که با نوع کارش از قبل هیچ آشنایی نداشت شروع کرد. ظرف ۵ ماه مسئول بخش کامیونی شرکت شد و رفته رفته ایده های بزرگ تر به ذهنش رسید. بعد از اون بود که بالاخره تصمیم گرفت که کار مستقل خودش رو شروع کنه، که این تصمیم تا مرحله ی اجرایی شدن دو سال طول کشید و بالاخره در سال ۱۳۶۳ تونست شرکت خودش رو به ثبت برسونه.

فاطمه مقیمی از جمله کسانی هست که به واسطه ی تخصص و تجربیاتش تونسته در عرصه ی کاریش به درجات بالا برسه، نه با  رابطه و یا آشنایی که بتونه اون رو به مقامی برسونه! با وجود همه ی موفقیت هایی که داره، اما همچنان آرزوهای بزرگی که داره که آینده رو براش روشن و امیدوار کننده میکنه، آرزویی برای همه ی زنان سرزمینش که میتونن با مدیریت زنانه و فکر خوبشون، به راحتی از پس کارهای مردانه بر بیان!

رنگی رنگی وقتی با خانم مقیمی صحبت میکرد، ازش یک توصیه برای همه ی کسانی که دوست دارن پیشرفت کنن، و در فکر راه اندازی یک کار بزرگ و کسب و کار شخصی هستن پرسید. جواب خانم مقیمی این بود: “خودتون رو باور داشته باشین و در کارها قوی ظاهر بشید. اگر صداقت رو در کارهاتون کنار بذارید، هیچوقت به پیروزی نمی رسید.”

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. negar
  ۶ فروردین ۱۳۹۳

  مرسی از این همه زجمتتون!
  ایشون خسته نشدن؟ از سال ۶۳ تا ۹۳ یعنی ۳۰ سال کار و زحمت بدون اینکه حتا جایی شناخته بشن!
  چجوریه؟واقعا خیلی باید بدون نتیجه تلاش کرد؟ اونوقت از کجا بدونیم که اشتباه نمیریم مسیرو؟؟
 2. الا
  ۶ فروردین ۱۳۹۳

  گوش کردن به نصیحت های این خانومهای کارآفرین، با پشتکار وتلاشگر برای من خیلی ارزشمنده وممنونم که تجربه هاشون رو دراختیار ماقرارمیدن
  امیدوارم منم روزی یه کارآفرین مفیدبرای جامعه وکشورم بشم
 3. فاطمه
  ۶ فروردین ۱۳۹۳

  بنظرم اکثر آدمای موفق با تلاش و فکر خودشون به موقعیتی که دارن رسیدن . و این تنها آدمای معمولی هستن که به یه شغل ساده که با پارتی بدست میارن رضایت میدن و دیگه هم به خودشون زحمتی برای پیشرفت کردن نمیدنارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...