عیدی بده، خوشحال کن، خوشحال شو - رنگی رنگی

عیدی بده، خوشحال کن، خوشحال شو

عیدی بده، خوشحال کن، خوشحال شو

این روزا بهترین بهنونه دم‌ دست همه ماست واسه شاد کردن کسانی که از نظر مالی وضعیت‌شون از ما بهتر نیست. دم عید خرج و مخارج همه، خصوصا کسانی که نان آور خونه‌هاشون هستن بالاتر می‌ره و هر هدیه مالی به اونا کمک می‌کنه که از فشاراشون کم کنن و با صورت گشاده‌تری به استقبال عید و سال جدید برن.

اگه جایی شاغل هستید، یه کار خیلی خیلی خوب اینه که با همکاراتون صحبت کنید و با جمع کردن پولای کمی که از همه می‌گیرید، یه عیدی به آبدارچی، نگهبان یا آشپزتون بدید. مهم نیست که اونا هم حقوق می‌گیرن و مثل شما ممکنه عیدی و پاداش گرفته باشن. به هرحال این عیدی هر چقدر که باشه به درد اونا می‌خوره و خوشحال‌شون می‌کنه. ضمنا یه فرصت بهشون می‌ده که فکر کنن شما قدردان زحمتایی که اونا یک سال کشیدن و کمتر از بقیه دیده شدن هستید.

اگر شاغل نیستید، باز می‌شه با کمی دست و دلبازی دل خیلیا رو شاد کرد. خیلی از کاسبای محل یه صندوق برای عیدی می‌ذارن که معمولا مال کارگر اون مغازه است. تو نونوایی، قصابی و هر جای دیگه‌ای که این صندوق رو دیدید یه پول کمی توش بریزید. اگه قراره کارگری تو خونه‌تون کار کنه و برای خونه‌تکونی کمک‌تون کنه یه مبلغی روی دستمزدش به عنوان عیدی بذارید. رفتگر محل و بچه‌هایی که تو خیابون کار می‌کنن … به هرحال برای پیدا کردن کسی که با دیدن چند اسکناس لبخند رو لبش بیاد کار سختی نیست. پس این فرصت رو بقاپید و مطمئن باشید این لبخند و خوشحالی حتی اگر چند ثانیه باشه بازم به همون پولی که دادید می‌ارزه.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. نادي
    ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

    در ضمن من اغلب به ازانس اتومبیل،روزنامه فروش محله، و …. برای سال نو یک جعبه شیرینی و یا أجیل و یا شوکلات هدیه میدهم و خودم لذت بیشتری میبرم و انها هم بسیار خوشحال میشوند که قدران انها هستم . با تشکر إز شما مهربانانارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...