عکاسی با لنز چشم‌ها - رنگی رنگی

عکاسی با لنز چشم‌ها

عکاسی با لنز چشم‌ها

پیشرفت تکنولوژی به هر آدمی این امکان رو داده که فیلم بسازه و عکاسی کنه، بدون اینکه تخصص این کار رو داشته باشه. اگه قبلا تهیه یه فیلم ۱۰ دقیقه‌ای نیاز به چند میلیون پول و چند نفر آدم متخصص داشت که فیلم رو بگیرن، نگاتیو رو ظاهر کنن، مونتاژ کنن و … الان همه این کارا رو با یه گوشی تلفن می‌تونیم انجام بدیدم. تا اینجای داستان خیلی هم خوبه و هیچ ایرادی نداره که آدما بتونن از امکاناتی که تا دیروز در اختیار همه نبوده استفاده کنن.
اتفاق بد وقتی می‌افته که با یه هارد پر از فیلم و عکس از سفر بر می‌گردید و اگه بخواهید با خودت رو راست باشید از مجموعه عکس‌ها و فیلم‌هاتون فقط چندتا عکس به درد بخور هست. صدتا عکس از ساحل گرفتید که فرقی با هم ندارن، مسیر جاده رو عکاسی کردید که از ۱۰۰ تا عکس دوتاش هم عکس خوبی نیست، یه گل خوشگل دیدید و از عشق بهار قند تو دلتون آب شده، سریع یه عکس ازش گرفتید و … ولی عجیبه که روی مانیتور هیچ کدوم از این عکسا خوب نیستن و می‌تونید همه رو با هم پاک کنید.
اگه تو طبیعت هستید یا تو یه شهر تاریخی یا خارج از کشورید، از اون شهرها و طبیعت لذت ببرید، همه چیز رو با نگاه‌تون ضبط کنید، هوای اون مناطق رو نفس بکشید، بذارید همه چیز از چشم‌تون و نه از ویزور دوربین دیده بشه. چند تا عکس یادگاری برای اینکه خاطره این سفر رو ثبت کنید کافیه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. AySan
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

  یه آرزوی بزرگ من داشتن دوربینیه که وصل بشه به چشام بعد من هرجوری که ببینم عکس بگیرم ^___^
  نگاه کردن طبیعت واقعا بهتر از انداختنش تو قاب عکسه ^___^
  • Yasaman
   ۱۳ دی ۱۳۹۷

   سونی یه همچین لنزی رو داره میده بیرون.که تو چشم میزاری و هرچی میبینی ضبط میشه
 2. SANOVA
  ۹ تیر ۱۳۹۴

  DAQIQAN HESSOHALL ADAM AZ IN RO BE UN RO MISHE:)ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...