"ببخشید" شاه کلید درای بسته - مجله آنلاین رنگی رنگی

“ببخشید” شاه کلید درای بسته

“ببخشید” شاه کلید درای بسته

آدمی نیست که ادعا کنه هیچ وقت تو زندگی‌ و تو روابطش با دیگران اشتباه نکرده. یه وقتایی آدم از روی ناراحتی یا عصبانیت یه کاری می‌کنه که حتی تو همون لحظه هم می‌دونه اشتباهه. اما زندگیه دیگه! پیش میاد.

وقتی رابطه‌ای چه کاری، چه فامیلی و چه عاطفی، اون اتفاقی که نباید افتاد و شما حرفی زدید که اشتباه بوده، بعد از اینکه عصبانیت‌تون برطرف شد، فرصت رو برای عذرخواهی از دست ندید. شاید قبل از عذرخواهی فکر کنید حق داشتید که حرف تندی بزنید یا پرخاش کنید، اما مطمئن باشید تا بابت اشتباهی که کردید عذرخواهی نکنید، هیچ قاضی‌ای، حتی وجدان خودتون بهتون حق نمی‌ده.

مهم نیست کسی که با حرف و کارتون از دست‌تون رنجیده کیه و چند سال سن داره. مهم اینه که شما با عذرخواهی بابت کار اشتباه‌تون یه رابطه زخم خورده رو ترمیم می‌کنید و فرصت دوباره‌ای برای حل مشکل به خودتون و طرف‌تون می‌دید.

هر رابطه تو هر سطحی که هست یه دریچه به روی زندگیه و ارزشش رو داره که همیشه باز بمونه تا هوای تازه تو زندگی جریان پیدا کنه. دری که یه روز با یه اشتباه بسته شده، با یه عذرخواهی ساده چهارطاق باز می‌شه. واسه عذرخواهی هیچ وقت دیر نیست، به گذشته و به درای بسته قدیمی یه نگاهی بندازید، شاه کلید تو دست‌تونه تا ازش استفاده کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. شبنم
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲

  درسته ولی اگه دیگه فرصتی نباشه چی ؟!
 2. AySan
  ۴ بهمن ۱۳۹۳

  عذرخواهی خیلی خوبه 🙂 ولی بعضیا میگن چرا عذرخواهی میکنی خودتو خرد میکنی؟!
  اینا منو اینجوری میکنن ==> 😐
 3. افسانه
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

  واقعا عذرخواهی شاه کلیده
  اما عذرخواهیه واقعی نه الکی و برای مظلوم نمایی
 4. حنانه
  ۲۷ مهر ۱۳۹۴

  عذرخواهی خوبه،هیچی از ادم کم نمیکنه. اما اونم حد داره. نباید جوری طلب بخشش کنی که طرف مقابل تحقیرت کنه. باید با غرور بگی من اشتباه کردم و امیدوارم منو ببخشی و اگه بشه واسه شخص جبران کنیم.
  و به نظرم همه ادما هم باید این درک رو داشته باشن که اگه کسی ازشون معذرت خواهی میکنن بپذیرن. نه که احساس خدایی کنن و به طرف مقابل به خاطر اشتباهش زخم بزنن.
 5. Nafiseh
  ۲۵ تیر ۱۳۹۵

  من همیشه سعی میکنم اگه اشتباه کردم برم معذرت بخوام و وقتایی هم که واقعا حق با منه میرم به طرف مقابل ناراحتیمو میگم که اونم متوجه بشه و دلیل کارشو بهم بگه که دیگه ناراحتی بینمون نمونه همیشه هم سعی،کردم همه رو ببخشم ?
 6. دختر رنگی?
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

  خیلی خوبه.ولی بهم میگن خودتو خورد نکن بزار طرف خودش بیاد ازت عذرخواهی کنه،یکم غرور داشته باش?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...