شیرینی خونگی: شیرینی گردویی، مقوی و ماندگار - رنگی رنگی

شیرینی خونگی: شیرینی گردویی، مقوی و ماندگار

شیرینی خونگی: شیرینی گردویی، مقوی و ماندگار

یکی از شیرینی‌های خشکی که می‌تونید واسه عید امسال تو خونه درست کنید، شیرینی گردوئیه. پخت این شیرینی نیاز به مواد غذایی و امکانات عجیبی نداره، در عوض خیلی خوشمزه است و برای مدت طولانی می‌شه ازش نگهداری کرد. بامزگی این شیرینی به اینه که کلا با یه قاشق آرد و یه قاشق کوچیک روغن تهیه می‌شه و از این نظر شیرینی رژیمی محسوب می‌شه.

برای تهیه این شیرینی ۳ تا زرده تخم‌مرغ رو با یه لیوان شکر آسیاب شده هم بزنید. این مرحله از کار حداقل ۱۰ دقیقه وقت ازتون می‌گیره و بعد از حل شدن شکر یه قاشق سرخالی کره آب شده یا روغن به این مواد اضافه کنید. یه قاشق آرد هم لازم داریم که به مواد اضافه می‌کنیم. حدود ۱۵۰ گرم گردو خرد شده، کمی پودر هل و وانیل آخرین چیزایی هستن که به این مواد اضافه می‌کنیم.

حالا یا سینی فر رو چرب کنید و یا کاغذ روغنی کف‌اش بندازید. موادی که آماده کردید رو با قاشق چایخوری با فاصله از هم کف سینی بریزید. فری که از یه ربع قبل با دمای ۱۵۰ درجه گرم شده، بهترین جای دنیا برای پختن این شیرینی‌های کوچیک و خوشمزه است. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد شیرینی گردویی آماده است. این شیرینی رو می‌تونید تو فریزر برای مدت طولانی‌ نگه دارید.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. آرام مهر
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۲

  به نظر که خیلی خوشمزه میاد 🙂 باید فردا دست بکار شم و درستش کنم 🙂 یه عصرونه خوب با جای 🙂
 2. نفیسه
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

  اووووووومممممم به نظر خوشمزه میاد…هوس شیرینی پزی کردم..من دستور پخت یک شیرینی خوشمزه رو از یکی از دوستام گرفتم…چطور براتون بفرستم؟
 3. صبا
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

  سلام. زرده تخم مرغ و شکر رو با دست هم بزنیم یا همزن؟
  • الهام
   ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

   دوست عزیز زرده و شکر باید با همزن زده شود و خیلی زیاددددد جوری که کشدار و سفید شود.چون اگر غیر ازین باشه شیرینی بوی بد تخممرغ میگیره
   در ضمن شیرینی رو بعد از پخت مصرف نکنید بذارید دور وز توی ظرف در بسته کیپ بعدش مصرف کنید.اینجوری خوشمزه تره
 4. نیلو
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

  مرسیییییی علیههههههههههههه
  • ayeh
   ۹ خرداد ۱۳۹۳

   معلومه عزیزم که عالیه. می دونی همه چیز رنگی رنگی عالیه.
 5. نهال مثل همیشه
  ۱۲ فروردین ۱۳۹۳

  من اینو درست کردم خراب شد. بگینگ پودر نگفته بودین..
  نمیدونم داره اصلا یا نه.. ولی اینو و مرنگ رو دیروز درست کردم هر دوتاش خراب شد.. سابقه نداشت من آشپزیم خوبه مادرم هم همینطور میگه یه چیزی کمه. هیچکدوم ماده پف کننده نگفتین..اگه اشکالی تو آموزشش هست لطفا اصلاح کنین.تا مواد تهیه دوستان مثل من هدر نرهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...