کارخانه شوینده‌های طبیعت - مجله آنلاین رنگی رنگی

کارخانه شوینده‌های طبیعت

کارخانه شوینده‌های طبیعت

همه مواد شوینده شیمایی که استفاده می‌کنیم، مضراتی برای پوست و دستگاه تنفسی دارد. بسیاری از این مواد را می‌شود با موادی طبیعی و بی‌ضرر جایگزین کرد. اگرچه استفاده از این مواد وقت‌گیرتر به نظر می‌رسد، اما اولا سلامت شما و خانواده‌تان به خطر نمی‌افتد و دوم اینکه بازگشت این مواد از مسیر فاضلاب به چرخه طبیعت آسیبی نمی‌زند.

بلغور( جو دو سر)

 • برای از بین بردن لکه‌هایی که از آب‌میوه یا برگ درختان می‌ماند جو را کمی خیس کنید و به صورت خمیر درآوردید. این خمیر را روی لکه‌ها بمالید و بعد از چند دقیقه با آب بشورید. از لک خبری نیست!

برنج

 • برای تمیز کردن گلدان یا بطری که لک آب داخل آن را گرفته است، کافی‌است دو سوم ظرف را با آب گرم پر کنید و ۱ قاشق غذاخوری برنج خام داخل آن بریزید و ظرف را تکان دهید. با آبکشی کار رسوبات آب تمام می‌شود.

چای

 • برای از بین بردن زنگ از ابزارهای باغبانی چای دم کرده غلیظ که سرد شده را داخل سطل ریخته و ابزارها را برای چند ساعتی داخل آن خیس کنید و بعد با یک پارچه زبر ابزار را خشک کنید. مراقب چشم‌هایتان باشید که برق ابزارآلات اذیت‌شان نکند!

گلیسیرین

 • برای پاک کردن پارافین خشک شده از شمعدان‌ها اول خوب پارافینها را بتراشید بعد گلیسرین را به پنبه مرطوب آغشته کنید و به سطح مورد نظر بکشید.

آرد ذرت

 • برای تمیز کردن لک چربی از روی فرش پودر نشاسته را روی لکه‌های فرش ریخته و بعد از یک دقیقه پودر ذرت را جارو کنید.

الکل

 • برای تمیز کردن علامت خودکار و ماژیک روی چوب از الکل استفاده کنید. یک تکه پنبه و چند قطره الکل کار این لکه‌ها را می‌سازد.

آب گازدار و پراکسید هیدروژن

 • از آب گازدار برای براق کردن سینک‌های ظرفشویی استیلی می‌توانید استفاده کنید. برای اینکه پارچه‌ای را با آب گازدار مرطوب کنید و بر روی سینک بکشید. حالا با یک پارچه خشک رد رطوبت را پاک کنید.
 • از هیدروژن پراکسید برای ضدعفونی و تمیز کردن صفحه کلید استفاده کنید. با آغشته کردن پنبه به هیدروژن پراکسید به آسانی می‌توانید صفحه کلید را تمیز کنید.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. فاطمه
  ۳۱ تیر ۱۳۹۳

  ایده های خوبی بودن مخصوصا ایده ی برنجارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...