سیر بی بو - رنگی رنگی

سیر بی بو

سیر بی بو

استفاده از سیر و پیاز راز طعم خاص خیلی از سالادها و غذاهاست. اما این دو تا ریشه یه نقطه ضعف بزرگ دارن که آدم ترجیح می‌ده از خیر همه خواص و شگفتی‌هاشون بگذره. بوی بد و ماندگار اینا باعث شده کمتر سراغ این طعم‌دهنده‌ها بریم. اما طبیعت هیچ وقت به ما رکب نمی‌زنه و راه‌هایی وجود داره که با خیال راحت از این خوراکی استفاده کنیم.
برای اینکه دست‌تون بوی سیر نگیره سیر رو ۱۵ ثانیه تو مایکروویو بذارید، تا پوست‌ش درسته کنده شده. پوست سیر تا وقتی کامل خشک نشده به راحتی از مغزش جدا نمی‌شه و برای کندن این پوست سرانگشتامون به اندازه‌ای درگیر می‌شن که بوی سیر رو به خودشون بگیرن. با روش بالا اصلا نیازی به پوست گرفتن نیست.
ولی سیر باید رنده یا خرد شه. این کارا رو هم با خیال راحت انجام بدید و نگران بوی سرانگشت و زیر ناخن و در نهایت دهن‌تون نباشید. کارتون که تموم شد به جای صابون از کمی خمیردندون برای شستن انگشتاتون استفاده کنید. اگه برای پختن غذا از لیمو استفاده کردید، انگشتاتون رو تو پوست لیمو بچرخونید و بعد با صابون بشورید.
جویدن هل، چای خشک، لیمو تازه، و موثرتر از همه چند برگ جعفری مانع ایجاد بوی بد دهن‌ می‌شه.
از همه این راه‌ها استفاده کنید تا عزت و احترام این دو خوراکی پر خاصیت هم سر جای خودش حفظ بشه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. shabnam
  ۶ مرداد ۱۳۹۲

  رنگی رنگی عزیز
  سلام
  اگر بعد از خرد کردن سیر یا پوست کندن،دست ها رو با مایع یا صابون بشوریم و به سینگ ظرف شویی بکشیم بوی بد سیر از بین میره .!:)
  • نگار یعقوبی
   ۶ مرداد ۱۳۹۲

   کلا استیل بوی سیر رو از بین می بره
 2. مریم
  ۱۱ مرداد ۱۳۹۲

  کلاً بوی لیمو و اسانسش انقد قویه که بوش غالب میشه ،
  صابون های استیل هم مناسب هستن ،
  بوی بد دست رو می گیرن …
  تو فروشگاههای لوازم خانگی هست … فکر نکنم قیمتش هم زیاد باشه ،ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...