سوداکو - تا دلت می‌خواد عدد بده - رنگی رنگی

سوداکو – تا دلت می‌خواد عدد بده

سوداکو – تا دلت می‌خواد عدد بده

سودوکو یا همون سوداکو یه جور سرگرمی فکریه که ژاپنیه چندین ساله دارن اوقات فراغت‌شون رو با این جدول پر می‌کنن. تو افسانه‌های شرقی گفته می‌شه که اولین سوداکو روی لاک یک لاکپشت حک شده بود و این اسم مخفف این جمله جادوئیه: اعداد تنها نیستند.

جدول اعدادی که امروز تو همه جای دنیا طرفدارای زیادی داره خیلی زود به شهرت رسید. اولین سودوکو خارج از ژاپن رو یه مجله پازل آمریکایی چاپ کرد و وقتی واکنش خوب خواننده‌هاش رو دید، چاپ این جدول رو ادامه داد. اینجوری بود که نشریات دیگه هم اقدام به چاپ جدول اعداد کردن و کار به جایی رسید که سال ۲۰۰۸ اولین مسابقه جهانی حل سودوکو برگزار شد.

الان هر روز سوداکوهای خیلی زیادی تو نشریات چاپ می‌شن. بعضی از این جدولا، آسون و بعضیاشون پیچیده طراحی شدن. برنامه‌های زیادی هم برای انجام این بازی روی گوشی و کامپیوتر طراحی شده که می‌شه باهاش سرگرم شد.

حالا ۳ تا کتاب چاپ شده که تو هر کدومش ۲۴۰ تا جدول وجود داره و  می‌تونه صاحب کتاب رو برای چند ماه از خرید نشریات جدولی یا چشم دوختن به مانیتور معاف کنه.

سوداکو۱، سوداکو۲ و سوداکو۳  رو اندرو هرون طراحی کرده و نوشته و مهدی عمرانلو مترجم اونه. تو صفحات اول کتاب ها روش حل جدول و چیزایی که باید درباره این سرگرمی مفید برای مغز بدونید نوشته شده.

سوداکو فور دامیز

این کتاب ها رو همزمان با تموم کردن این متن می‌تونید به صورت آنلاین خریداری کنید و به پدر و مادر یا کسی که می‌دونید نیاز به یه سرگرمی دلچسب داره کادو بدید.

 

خرید کتاب سوداکو۱ – قیمت ۴۹۰۰ تومان 

خرید کتاب سوداکو۲ – قیمت ۴۹۰۰ تومان 

خرید کتاب سوداکو۳ – قیمت ۴۹۰۰ تومان 

این سه کتاب دنباله دار نیستند و میتونید هر کدوم رو که دوست دارید خریداری کنید.

 

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. رویا
    ۶ بهمن ۱۳۹۲

    کتاب خاطرات صددرصدواقعی یک سرخپوست نیمه وقت
    این تاب خیلی خوبهمی تونید تو بخش معرفی کتاب بذاریدشارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...