سوار لاکپشت پرنده شو - رنگی رنگی

سوار لاکپشت پرنده شو

سوار لاکپشت پرنده شو

کتاب، از ازل تا ابد بهترین هدیه‌ایه که می‌شه به هر کسی داد. همه جور نویسنده‌ای تو دنیا هست و هر روز چند تا کتاب از چاپخونه‌ها بیرون میاد که هر کدومش می‌تونه برای یه تیپ، یه سلیقه و یه رده سنی جالب و خوندنی باشه.

خیلی از آدمایی که امروز احساس موفقیت و شادی دارن، کتاب خاصی رو به یاد میارن که تو بچگی خوندن و همون کتاب آغاز راهی براشون شده که تا امروز و بزرگسالی ادامه دادنش. انتخاب کتاب برای دیگران کار آسونی نیست. چون باید کم و بیش باید از تفکر اون آدم و ذائقه کتاب‌خونی‌اش آشنا باشیم. اما کتاب خریدن برای یه بچه کار به مراتب سخت‌تریه. این خرید مسئولیت‌پذیری بیشتری لازم داره و باید حواس‌مون به گروه سنی بچه‌ای که براش خرید می‌کنیم باشه و به این هم توجه کنیم که کتاب از حداقل‌ استاندارد یک کتاب برای بچه‌ها برخوردار باشه. برای دونستن اینکه چه کتابی بخریم لازم نیست به اندازه یه کارشناس کتاب کودک چیز بدونیم. انتخاب کتاب برای بچه‌های حدود دو ساله که خیلی راحت شده.

یه نشونی وجود داره به اسم “لاکپشت پرنده”. این نشونی رو یه گروه از کارشناس‌های کتاب کودک به کتاب‌هایی می‌دن که از استانداردهای لازم برای مطالعه کودکان و نوجوانان برخوردار باشن. هر چند ماه یک بار اعضای این گروه اعلام می‌کنن که مثلا از بین این ۴۰ تا کتاب کودکی که چاپ شده، این پنج کتاب نشان لاکپشت پرنده رو می‌تونن بگیرن. کتابی که نشان رو دریافت کرده توی چاپ بعدی طرح این لاکپشت رو روی جلدش می‌زنه و کار انتخاب رو برای خریداران آسون می‌کنه.

شهر کتاب یکی از جاهایی که میز مخصوصی به کتاب‌های لاکپشت پرنده اختصاص داده و تو شعبه‌های این کتاب‌فروشی به راحتی می‌تونید همه کتاب‌های مورد تائید لاکپشت پرنده رو انتخاب کنید. اگه دسترسی به فروشگاه‌های شهر کتاب ندارید، باز هم تو هر کتابفروشی وجود این نشان روی کتاب کمک‌‌تون می‌کنه که بهترین اب رو داشته باشید.

با خیال راحت سوار بال‌های لاکپشت پرنده شید. شاید یکی از این کتاب‌هایی که به یکی از بچه‌های دور و برتون هدیه می‌دید، زندگی خواننده کوچیک‌اش رو برای همیشه تغییر بده.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. آرزو
  ۵ فروردین ۱۳۹۳

  سلام دوستای خوبم
  ممنون بابت همه مطالب خوبتون
  حالا بهتر میتونم واسه دخترم کتاب بخرم.
 2. فرشته
  ۷ فروردین ۱۳۹۳

  این فروشگاهای شهر کتاب سراتاسر کشور هستن؟ آدرسشو تو شهر خودمون چه طوری می تونیم پیدا کنیم؟
  • مجله آنلاین رنگی رنگی
   ۷ فروردین ۱۳۹۳

   اکثرا در تهران هستن و باید ببینید شعبه شهرهای دیگه رو دارند ؟ کجا دارند ؟ وب سایت داره شهر کتاب
 3. بیتا
  ۷ فروردین ۱۳۹۳

  نام و نشانی فروشگاه‌های شهر کتاب در تهران و شهرستان‌‌ها
  http://bookcity.org/news-3652.aspx
 4. ال ما
  ۹ فروردین ۱۳۹۳

  جالبِ،اطلاع نداشتم.مرسی
 5. sepideh
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

  Mishe download raigan ketab ham bezarin?ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...