سلولیت از کجا میاد و چجوری میره؟ - رنگی رنگی

سلولیت از کجا میاد و چجوری میره؟

سلولیت از کجا میاد و چجوری میره؟

خیلی از آدمها با بالا رفتن سن یا وزنشون، کم کم تغییراتی رو توی پوستشون احساس می کنن. تغییراتی که میخوایم ازشون حرف بزنیم شل شدن و ترک برداشتن قسمت هایی از بدنه، که به اون سلولیت گفته میشه. سلولیت در اصطلاح پوست رو شبیه پوست پرتقال می کنه و اکثرا در نواحی ران ها و باسن مشاهده میشه. سلولیت، یه بیماری نیست. بلکه فقط یه ناهنجاری توی زیبایی بدن ایجاد می کنه، که اکثرا هم در خانم ها دیده میشه.

 

از کجا میاد؟

سلولیت میتونه دلایل زیادی برای ظاهر شدن داشته باشه. مثل هر عارضه دیگه ای، سلولیت هم میتونه وراثتی باشه، چون خیلی وقت ها به عوامل ژنتیکی برمیگرده. خیلی وقت ها هم وقتی که کسی کمی وزن کم می کنه، پوستش کمی کش میاد و آثار سلولیت روی بدنش کم کم دیده میشه. همچنین، اگر مشکلی در گردش خون بدن به وجود بیاد، احتمال تولید سلولیت خیلی بالاتر میره. مقدار غذایی که روزانه خورده میشه، و البته کیفیتش، میتونه توی ذخیره سازی چربی ها تاثیرات زیادی بذاره. در ضمن، نیرو وتوان ماهیچه های بدن هم تاثیر مثبتی روی تنظیم کردن چربی های بدن میذاره، یعنی ورزش میتونه یه راه خوب برای جلوگیری از سلولیت باشه!

 

چطوری از بین ببریمش؟

درمان قطعی و معجزه آفرینی برای سلولیت وجود نداره، اما راه های زیادی با استفاده از درمان های مکانیکی مثل لیپوساکشن، انرومولوژی، لیپولیز و یا از موادی که به صورت موضعی استفاده میشن و به دفع ضایعات و باز کردن بافت ها کمک می کنن (مثل کافیین داخل قهوه، یا منتول موجود در نعنا)، یا استفاده از ترکیبات سوزاننده وجود داره.

توی بعضی موارد که بعد از لاغر شدن، پوست شل میشه و سلولیت تولید می کنه، میشه از ترکیبات گیاهی مثل  “m bupleuru”  که گیاه بومی آسیای شرقی هست برای محکم کردن پوست ناحیه ی مورد نظر استفاده کرد.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مارال
  ۱۱ دی ۱۳۹۲

  باسلام .اول مطلبتون نوشتید سلولیت بیماری نیست .چندسطر پایینتر نوشتید سلولیت مانند هربیماری دیگه میتونه ارثی باشه؟!!!!
  یه سواله دیگه اینه که شما با شرکت سینره قرارداد دارید که تبلیغش میکنید؟سایتتون رو دوست دارم فقط این سوالا برام پیش اومدن.
  • نگار یعقوبی
   ۲۲ دی ۱۳۹۲

   ایراد متن درست شد.
   بله سینره اسپانسر علمی ما هست و ما این مطالب رو از تیم تحقیق و توسعه این برند میگیریم 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...