سفر با جیب خالی، غذای عالی - رنگی رنگی

سفر با جیب خالی، غذای عالی

سفر با جیب خالی، غذای عالی

برای خیلی از ما غذا خوردن حکم یه تفریح رو داره و وقتی به عنوان مسافر وارد یه شهر جدید می‌شیم، اولین سئوالی که از هم می‌پرسیم اینه که: حالا چی بخوریم؟
ما چندتا پیشنهاد برای خوردن غذای سالم و کم‌هزینه تو سفر داریم که دیر یا زود به کارتون میاد.
اولین پیشنهادمون خوردن صبحونه تو تختخوابه. این تنوعی رو که بهش نیاز دارید تا سفرتون پرماجرا و متفاوت باشه رو تامین می‌کنه. یه تدارک کوچولو تو شبی که وارد شهر جدید شدید، می‌تونه صبح بانمکی رو براتون درست کنه. وارد اولین بقالی محلی شهر شید، کمی نون، پنیر، شیر، نسکافه یا هر خوراکی محلی دیگه‌ای که فکر کردید واسه صبحونه مناسبه بخرید و صبح به بدن بزنید.
اگه صبحونه کاملی بخورید تا ظهر گرسنه نیستید و تو هزینه‌های سفر هم صرفه‌جویی کردید. مگه اینکه تو هتل باشید و صبحونه‌تون مجانی باشه که در این صورت دیگه نیازی به صرفه‌جویی ندارید.
پلیتیک بعدی‌ای که می‌تونید به شکم خودتون و همسفرهاتون بزنید داشتن میان‌وعده‌های مقویه. کیف‌ها پر از شیرینی، آجیل، چوب‌شور و این‌جور چیزا کنید و قبل از اینکه غرغر وحشیانه‌ی شکمتون شما رو به رستوران‌ها و غذاخوری‌های عجیب وغریب و گرون بکشونه، اونو با میان‌وعده پر کنید. با کمک این میان‌وعده‌ها که بسته به بودجه‌تون سر فرصت تهیه کردید، فرصت انتخاب بهترین و به صرفه‌ترین غذاها رو دارید.
اگه می‌خواهید مثل یه توریست واقعی گردش کنید، در مغازه‌ها رو از پاشنه درآرید، بازارهای محلی و موزه‌ها و طبیعت اطراف‌تون رو ببینید، فکری هم به حال تشنگی‌تون بکنید. ممکنه تو یه سفر گروهی چند روزه به ده‌ها بطری آب نوشیدنی نیاز داشته باشید. بعد از اولین خرید آب، بطری‌ها رو دور نریزید، همونا رو پر کنید و طول سفر از همون آب بنوشید. این‌طوری هم با تولید زباله پلاستیکی به طبیعت آسیب نزدید و هم مجبور به خرید آب نشدید.
گزینه بعدی برای غذاخوردن، تجربه غذاخوری‌های محلیه. تو همه شهرهای ایران چلو کباب و قورمه سبزی پیدا می‌شه، اما تو هر شهری رستوران‌ها، ساندویچی‌ها یا دستفروش‌هایی هستن که غذاهای ساده محلی دارن. این غذاها معمولا ارزون‌ هستن و ممکنه طعم جالبی که تا حالا تجربه نکرده بودید، خود به خود تبدیل به یکی از خاطرات خوب سفر شما بشه. پس از اهالی بازار و مردم شهر بپرسید که غذای محلی‌شون رو از کجا می‌تونید بخرید و شکم و جیب خالی‌تون رو به اون محل نزدیک کنید. این کار رو می‌تونید قبل از سفر انجام بدید تا بودجه سفر رو روی همین تحقیق کوتاه ببیندید.
از کسانی که قبل به مقصد شما سفر کردن، از اینترنت یا هر منبع دیگه‌ای استفاده کنید تا بهترین غذا رو بخورید. اگه با خودتون فکر کردید: “بی‌خیال حالا می‌ریم یه رستورانی پیدا می‌کنیم”، باید بدونید که اون رستورانی که به چشم شما که مسافر هستید میاد، معمولا انتخاب خوبی نیست. رستوران‌هایی که برای توریست‌ها دم‌دستیه، می‌دونن مشتری‌شون یه بار میاد و ممکنه هیچ‌وقت دیگه سر میزشون نشینه. پس سعی کنید بهترین رستوران رو از نگاه مردم محلی اون شهر پیدا کنید و راهی ندارید جز اینکه از خود مردم سئوال کنید.
و آخرین پیشنهاد اینکه اگه جایی سکونت دارید که آشپزخونه داره یکی دو وعده از غذاها رو خودتون درست کنید. خرید مواد اولیه و آشپزی تو یه جای جدید هم فاله و هم تماشا.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. سیامک
  ۵ آذر ۱۳۹۲

  در همین راستا می تونید یه بخش جدید به سایت اضافه کنید بنام “ولگردی رنگی” یا شهرگردی رنگی”. و اونجا جاهای جالب هر شهر از دیدنیها تا همین غذاخوریهای محلی که فقط محلی ها و خوره های شکم بلدند رو معرفی کنید. میشه هم از تجربه های خوانندگان استفاده کرد با یه فراخوان رنگی.
 2. مهسا
  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

  روستاهای بکر هم زیاد داریم تو ایران که متاسفانه ناشناخته اس
  همه سفرهامون به هتل و ویلا و یا شهرهای محدود ختم میشه
  بد نیست که مکان های از این دست هم معرفی کنید
  مسلما با دید رنگی شما خیلی جذاب تر خواهد بود 😉
 3. النا
  ۲۸ خرداد ۱۳۹۳

  با نظر آقا سیامک خیلی موافقم. هرکسی میتونه تجربیاتشو از غذاهای محلی یا رستورانای خوبی که رفته در میون بزاره اما با مهسا جان موافق نیستم آخه فکر میکنم او طبیعت زیبای بکر اگه دور از دسترس انسانها قرار بگیره همونطور زیبا و بکر باقی میمونه و گرنه دیگه چیزی از زیباییش باقی نمیمونه.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...