سفال‌های لب‌پر، گلدونای نو - رنگی رنگی

سفال‌های لب‌پر، گلدونای نو

سفال‌های لب‌پر، گلدونای نو

سفال و سرامیک یکی از هنرای قدیمی ایرانیه و تو هر شهری چند تا کارگاه سفال پیدا می‌شه. سفال‌های ایرانی‌ خیلی ارزون‌ هستن، اما با همه خوش رنگ و لعاب بودنشون یه ایراد عمده دارن، اونم اینه که خیلی زود لب پر می‌شن. ظرف ‌های کوچیکی که برای دیزی سنگی ساخته می‌شن و همین‌طور ظرفای در داری که اونم برای طبخ غذاست، انقدر خوشگل هستن که حتی اگه اهل آشپزی تو این ظرفا نباشید، دلتون بخواد برای دکور یا نگهداری مربا و خشکبار ازشون استفاده کنید.

اگه این ظرفا لب پر شدن و دیگه ظرف یا دکوری مناسبی نبودن اونا رو دور نریزید که یه نقشه عالی داریم.
یه پیچ گوشتی بردارید و با چند ضربه مستقیم ته ظرف رو سوراخ کنید و از این ظرف‌ها به عنوان گلدون استفاده کنید. حتما این سوراخ رو ایجاد کنید که آب اضافه ازش خارج شه وگرنه ریشه گیاه توش می‌گنده. گلایی که تو این ظرفای آبگوشت‌خوری می‌کارید حتما خوشگل‌تر می‌شن. چون هم یه ابتکار خوب زدید و یه ظرف بی‌مصرف رو وارد چرخه مصرف کردید و هم اینکه ظرف سفالی برای هر گیاهی مثل باغچه عمل می‌کنه.

اگه این گلدونا رو پشت پنجره بذارید مثل گلدونای پلاستیکی خاک داخل‌ش گرم نمی‌شه. سفال خنکه و ریشه همیشه خنک و سالم می‌مونه، در نتیجه گیاه بهتر رشد می‌کنه.
برای دور انداختن ظرفای کهنه کمی فکر کنید. شاید بتونید از این ظرفا استفاده دیگه‌ای بکنید و از حجم زباله‌های خونه کم کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...