سرکه، قهرمان پاک کننده‌های طبیعی - رنگی رنگی

سرکه، قهرمان پاک کننده‌های طبیعی

سرکه، قهرمان پاک کننده‌های طبیعی

مقداری سرکه بخرید و آن را نه در قفسه خوراکی‌ها که در کابینت شوینده‌ها بگذارید. کارکرد پاک‌کنندگی این اسید خوراکی حیرت‌آور است. سرکه‌ی سفید تقطیر شده، یک آنتی‌باکتریال قوی است و هیچ‌کدام از مضرات ضدعفونی‌کننده‌ها و جرم‌گیرهای شیمیایی را ندارد.

سرکه دشمن لکه‌ها و رسوبات معدنی است. برای پاک کردن رسوبات کتری و قهوه‌جوش می‌توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید. در محفظه‌ی آب قهوه‌جوش، محلولی برابر از آب وسرکه بریزید. سپس گزینه دم کردن را انتخاب کرده ودستگاه را روشن کنید. در نیمه‌ی کار، قهوه‌جوش را خاموش کنید واجازه دهید برای یک ساعت محلول داخل محفظه بماند. دوباره آن را روشن کنید و صبر کنید قهوه‌جوش تا مرحله‌ی آخر کارش را انجام دهد. این کار را چند بار تکرار کنید، بعد آن را بشویید.

رسوبات آهکی ماشین ظرفشویی را هم می‌توانید با این اسید ملایم از بین ببرید. نصف فنجان سرکه را داخل مخزن ماشین ظرفشویی بریزید وماشین را بدون ظرف روشن کنید. با این کار تمام قسمت‌های داخلی ماشین ظرفشویی‌تان ضدعفونی و پاک شده است.

باز کردن مجاری فاضلاب با استفاده از اسیدهای شیمیایی، جز آسیبی که به پوست و ریه شما می‌رساند، باعث فرسایش لوله‌ها و آلودگی محیط زیست می‌شود. به جای این جرم‌گیرها از یک لیتر سرکه استفاده کنید. آن را داخل سینک بریزید و یک ساعت بعد آب را با فشار زیاد باز کنید.

برای پاک کردن و برق‌انداختن کف‌پوش هم می‌توانید سراغ این پاک‌کننده جادویی بروید. یک چهارم فنجان سرکه را در یک سطل آب گرم بریزید وبا آن کفپوش را تمیز کنید. توجه کنید که برای سنگ مرمر وچوب از آن استفاده نکنید، چون ممکن است بر روی آنها خراش ایجاد کند.

در مناطق مرطوب ممکن است دیوارها تبدیل به جایی برای زندگی کپک‌ها شوند. برای خلاص شدن از شر آن‌ها سرکه سفید را روی دیوار اسپری کنید و بعد با یک دستمال تمیز دیوار را پاک کنید.

برای از بین بردن رسوبات آب سوراخ‌های سر دوش هیچ روشی سالم‌تر از استفاده از سرکه نیست. سردوش را باز کنید و آن را داخل سرکه بیاندازید. چند ساعت بعد آن را با آب بشورید و دوباره نصب کنید.

با سلاح سرکه به جنگ رسوبات اتو بخار بروید. محفظه‌ی اتو را از مقدار مساوی آب وسرکه پر کنید، چند بار دکمه بخار را فشار دهید و بعد از سرد شدن اتو آن را بشویید. این بار با آب تمیز همین کار را تکرار کنید تا رسوبات خردشده از سوراخ‌ها خارج شوند.

در آخر ظرف اسپری شیشه‌شور را با یک لیتر آب، یک چهارم فنجان سرکه و مقداری صابون مایع پر کنید. این شوینده خانگی ارزان بهترین شیشه‌شوری است که تا به حال داشته‌اید.
منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...