سرخی که خون نیست - رنگی رنگی

سرخی که خون نیست

سرخی که خون نیست

خوردن خون، چیزی نیست که کسی دلش بخواد تجربه اش کنه. ممکنه از دیدن خونی که ته نایلون یا بسته گوشت چندش‌تون بشه و بخواهید گوشت رو آب بگیرید.
بد نیست بدونید مایع قرمزی که ته ظرف گوشت، خصوصا گوشت گاو و گوساله می‌بینید، خون نیست. تو شیوه ذبحی که به ذبح اسلامی معروفه همه خون حیوون بعد از مرگ از بدنش خارج می‌شه و وقتی این گوشت آماده فروش می‌شه، حتی یه قطره خون تو رگ‌ها وجود نداره. چیزی که ته ظرف گوشت مونده، مخلوطی از آب پروتئینی به اسم میوگلوبینه. تا وقتی حیوون بی‌زبون زنده بوده، این پروتئین که از سلول‌های سرخ رنگ تشکیل شده مسئول نگهداری از اکسیژن برای مصرف ماهیچه‌ها بوده. درواقع اون ماده قرمز رنگ بانک اکسیژن بدن پستانداران هست. این ماده همون چیزیه که گوشت قرمز رو قرمز کرده، چون میوگلوبین تو بدن پستانداران خیلی زیاده، ولی تو بدن پرنده‌ها و آبزیان کمتره، برای همین هم گوشت اونا به گوشت سفید معروفه.
اینو گفتیم که بدونید، این مایع سرخ خون نیست و فقط یه ترکیب پروتینیه. البته به خاطر تماس زیاد این مایع با هوا و احتمال فساد فوری‌ش بهتون توصیه نمی‌کنیم که بخوریدش، فقط خواستیم خیال کسایی که وسواس دیدن خون دارن رو راحت کنیم.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مهسا
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۳

  وقتی میشه بدون گرفتن جان یک حیوان،‌ زنده تر، خوشحال تر، و مهم تر از همه سالم تر باشیم، چرا این کار رو می کنیم؟
  خوردن گوشت جزء کارهای پر از اکراهه.
  ضمن این که اکثریت قریب به اتفاق گوشت هایی که حتی بصورت بسته بندی هستند یا ذبح روز می شوند،‌ گوشت های بسیار ناسالمی هستند که در بلند مدت عواقب مصرف آن ها پدیدار می شه و نیاز به درمان های زیاد و پرهزینه ای داره.
  • صبا
   ۱۷ تیر ۱۳۹۶

   ببخشید ولی گوشت خوردن هیچوقت اکراه نبوده و اسلام هم میگه نباید بیشتر از ۴۰ روز گوشت نخورد. لطفا با دقت حرف بزنید. با تچکر
  • atrina
   ۲۱ مهر ۱۳۹۷

   این طرز فکر همه گیاه خواران است ولی ویتامین هایی که در گوشت وجود دارد در بقیه گیاهان وجود ندارد و تامین نمیشود ولی گوشت بیش از حد ضرر داردارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...