همه خوبی‌های سبزی فریزری - مجله آنلاین رنگی رنگی

همه خوبی‌های سبزی فریزری

همه خوبی‌های سبزی فریزری

گفتن نداره که سبزیجات تازه بهتر از یخ‌زده و کنسروی اونا هستن. اما بعضی سبزی‌ها و سیفی‌جات رو بهتره کنسروی مصرف کنید. حالا بهتون می‌گم چرا.

گوجه‌فرنگی تازه خوبی خودشو داره، اما رب گوجه یا گوجه کنسروی چند برابر بیشتر از گوجه تازه لیکوپن‌ (رنگدونه‌های قرمز) داره. این ماده دشمن سرطان پروستات و سرطان سینه است.

نخودفرنگی منجمد هم به نسبت نخود تازه خاصیت بیشتری داره. قند نخود فرنگی ۲۴ ساعت بعد از چیده شدن تبدیل به نشاسته می‌شه. برای اینکه این اتفاق نیافته، بعد از خرید و پاک‌کردن، اونا رو فریز کنید تا طعم شیرین‌شون حفظ بشه.

لیموی یخ‌زده بهتر از آبلیموهای کارخونه‌ایه که معمولا مواد نگهدارنده، آب و شکر دارن. دو سه تا لیموی تازه رو بچلونید و تو قالب یخ بریزید. برای استفاده تو سالاد و غذا یه تیکه از همین لیمو یخی‌ها رو استفاده کنید.

اسفناج هم جزو سبزی‌هاییه که کنسروی‌ش خاصیت بیشتری داره. فکر کردید ملوان زبل فقط چون رو کشتی بود و دسترسی به سبزی تازه نداشت کنسرو اسفناج می‌خورد؟ نخیر! ملوان زبل واقعا زبل بود و فهمیده بود خاصیت کنسرو اسفناج بهتره. از اسفناج کنسروی بهتر اسفناج یخ‌‍زده است. اسفناج رو با حرارت بالا تفت بدید و فریز کنید تا آهن، اسید فولیک و کلسیم بیشتری جذب بدن‌تون بشه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الهام
  ۹ بهمن ۱۳۹۱

  اول اینکه مطالبتون واقعا عالیه و من هر روز میام مطالب تازه رو میخونم.و اینکه من شنیدم اسفناج کلا یخ زده سرطان زاست.ممنون میشم در مورد اسفناج و مدت زمان نگهداریش مطلب بذارید
  • نگار یعقوبی
   ۹ بهمن ۱۳۹۱

   بذارین تحقیقات کنم!
  • نگار یعقوبی
   ۹ بهمن ۱۳۹۱

   هیچ جا ننوشته اینو ! تازه نوشته از تازه اش خیلی بهتره !
 2. سیمین قنات آبادی
  ۸ خرداد ۱۳۹۲

  من هم همیشه اسفناج را میجوشانم و فریز میکنم. خیلی برای برانی اسفناج یا نرکسی خوب میشه.
 3. مهسا
  ۲۹ خرداد ۱۳۹۲

  منم شنیدم که اسفناج توی فریزر نباید نگهداری بشه،و خطرناکه.اینو یکی‌ از آشنایان که دکتره متخصص پاتولوژی گفتن.
 4. whossein
  ۸ تیر ۱۳۹۲

  درمورد گوجه فرنگی این رو شندیده بودم…
  درمورد لیمو هم که صحیحه…
  اما اسفناج و نمیدونستم….
  با تشکر 🙂
 5. marzieh
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

  سلام ما ایرانی ها به خاطر نوع خوردنمون با ملتهای دیگه فرق داریم مثلا”اگر اسفناج خام خورده بشه بهتره ولی من که اذیت میشم در ضمن انکولوژیستها متعقد هستند اسفناج تنها سبزی است که بعد از پخته شدن اهنش از بین نمیره اما با ماست و لبنیات نباید خورده بشه من چندین سال کمخونی شدید داشتم و دکترم اینو بهم گفت دکتر کیهانی یک کتابی هم هست برای تغذیه کسانی که کمبود اهن دارند اگر پیداش کردم اسمشو براتون میذارم موفق باشید
 6. سنا
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

  اصن اسفناج باید از صحنه‌ی روزگار محوشه????ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...