سبزِ سبز، با سبزی ماکروویوی - رنگی رنگی

سبزِ سبز، با سبزی ماکروویوی

سبزِ سبز، با سبزی ماکروویوی

آدمای کمی هستن که بلدن از همه امکانات اجاق جادویی استفاده کنن. مایکروویو تا زمانی که فقط باهاش غذا گرم می‌کنیم یا برای یخ‌زدایی سراغش می‌ریم، دستگاه جادویی‌ای محسوب نمی‌شه. اما با این دستگاه می‌شه تو زمان کم هر نوع غذا و شیرینی‌ای درست کرد.

از شیرینی‌ و قورمه‌پزی تو مایکرو هم اگه بگذریم یه استفاده خیلی خوب و مفید از این دستگاه پختن سبزیجاته. سبزی‌ای که تو مایکرو پخته می‌شه هم خوشرنگتره و هم مواد مغذی بیشتری داره. سرعت پخت مایکرو مانع از بین رفتن ویتامین‌ها و تغییر رنگ سبزی می‌شه. سبزی رو بشورید و به اندازه‌ای که لازمه خرد کنید و تو یه ظرف شیشه‌ای بذارید. تو چند دقیقه سبزی خوش‌عطر و خوش‌رنگ‌تون رو تحویل بگیرید.

هویج، شلغم، کدو، بادومجون، کلم و سیب‌زمینی و … رو هم به همین روش درسته و یا خرد شده می‌تونید بخار پز کنید. برای سیفی‌های حجیم مثل سیب‌زمینی باید با چاقو چند ضربه عمیق بهش بزنید که بخار ازش خارج شه و تو مایکرو نترکه. اگه خرد شده باشن هم که اصلا این اتفاق نمی‌افته. می‌تونید چند نوع از سیفی‌جات و سبزی‌ها رو لایه لایه روی هم بچینید. یکی دو قاشق آبلیمو تازه و نمک و فلفل هم روش بریزید و بذارید تو ۵ دقیقه همه‌شون با حفظ بیشتر مواد بپزن.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. eli
    ۲۷ فروردین ۱۳۹۵

    سلام رنگی رنگی جون
    میشه بیشتر در مورد پخت و پز با ماکرویو آموزش بگذارید
    قورمه سبزی؟؟؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...