مصاحبه با دختر هنرمندی که زیور آلات مانا را می سازد - مجله آنلاین رنگی رنگی

مصاحبه با دختر هنرمندی که زیور آلات مانا را می سازد

مصاحبه با دختر هنرمندی که زیور آلات مانا را می سازد


یه آدم رنگی و موفق دیگه پیدا کردیم که از خلاقیت‌ش استفاده کرده و یه کسب و کار و البته یه هنر شخصی برای خودش درست کرده. ریحانه مهرعلیان، ۲۶ سالشه و با چوب و چرم و فلز و سنگ زیورآلات منحصربه‌فردی درست می‌کنه. ریحانه تو کرج زندگی و کار می‌کنه. می‌تونید تو صفحه فیسبوک و یا گالری آنلاین کافه خرید کارهاش رو دنبال کنید.

mana Jewelry rangirangi
از کی این کار رو شروع کردی و اصلا چطور شد که سراغ این کار رفتی؟
من حدود ۵ سال پیش این کار رو شروع کردم. دلیل‌ش هم این بود که رشته دانشگاهی‌م صنایع دستی با گرایش تخصصی جواهرسازی بود. دلم میخواست کارم مرتبط با رشته تحصیلی‌ام باشه و کاری هم بود که دوستش داشتم . این کار کار آسونی نیست. یعنی منظورم اینه که صرفا علاقه داشتن و اینکه کار قشنگی انجام بدم انگیزه من نبود چون کار جواهر کار سختیه. کار با فلز و سنگ و جوشکاری و اره و سوهان کاری هم کار ظریفیه و هم حسابی زور بازو می‌خواد!

اولین کارت چی بود و یادت هست اولین کاری که فروختی کدوم کارت بود؟
اولین کارم یه آویز گردنبند بود که هنوز هم به نظرم بهترین کارمه. این آویز یه تکه مستطیلی شکل مسی بود که یه سوراخ کلید از توش در اومده بود و یه کلید کوچولوی برنجی هم از پایینش آویزون بود. این کار رو نفروختم.
برای فروش کارام، اولین اقدامم این بود که یه سری کار ساختم و همه‌شون رو باهم دادم به یه فروشگاه هنرهای دستی. نمی‌دونم اونا اول کدوم کار رو فروختن.
mana Jewelry rangirangi
تو پنج ساله که داری کار می‌کنی و اینکه یک حرکتی رو مستمر انجام بدی و کارت همچنان نو باشه و تکراری نشه، خیلی مهمه. مسیری که طی کردی و قدم به قدم بهمون می‌گی؟
اولین قدم خب همیشه یادگیری کاره، بعدش تهیه ابزار و لوازم کار و بعدش هم شروع کار و در آخر هم یافتن راهی برای فروش. این یه قانون کلیشه برای هر کاری می‌تونه باشه. ولی خب یه چیزایی هم هست که پیش زمینه همه این‌هاست و برای کسی که می‌خواد کار هنری انجام بده همیشه لازمه. مطالعه در هر زمینه‌ای از تاریخ هنر گرفته تا ادبیات، کار دیدن باز هم در همه زمینه‌های هنری نقاشی و مجسمه و … ، و در کل آشنایی و دنبال کردن همه هنرها برای ساختن شخصیت هنری لازم هست.

الان کجایی راهی هستی که خودت انتخاب‌ش کردی؟ برنامه‌ات واسه ادامه کار چیه؟
نمیدونم الان دقیقا کجام. ولی خب حتما تو فکر نمایشگاه گذاشتن در گالری هستم حتا طراحی هم کردم کارهامو ولی هنوز اجرا نشدن. حالا که فکر می‌کنم می‌بینم از نظر خودم تازه اول راهم. خیلی مونده تا به جایی که خودم میخوام برسم!

mana jewelry rangirangi
اگه بخوای سبک و مدل محبوب کارت رو توضیح بدی چی می‌گی؟
تاکیدم همیشه روی طرح اصلی کارهاست و سعی میکنم سبک خودمو داشته باشم. سبک‌های مختلفی کار کردم چون دلم می‌خواد همه چیز رو تجربه کنم و بعد بهترین رو ادامه بدم. با چوب، چرم، سنگ و فلز کار کردم و مدام سعی می‌کنم مواد مختلف رو وارد کارهام کنم، چون دوست دارم کارهام جدید باشه و از تکرار کارهای دیگران بیزارم.

mana jewelry rangirangi
فراغت‌ات رو با چی پر می‌کنی؟
کتاب می خوانم، فیلم می بینم، طراحی میکنم و گالری میرم. اینا کارهایی هستن که بهم انرژی میدن و عمیقا خوشحالم میکنن.

خودت رو آدم رنگی و شادی می‌دونی؟
فکر می‌کنم زمان جوونی و دانشجویی خیلی رنگی رنگی بودم ،ولی هرچی سنم بالاتر میره انگار رنگام هم کدرتر میشن. ولی بازم تلاشمو میکنم که رنگی و شاد باشم.

رنگ مورد علاقه‌ات چیه؟
همه رنگ‌ها رو دوست دارم ولی بیشتر از همه سبز رو دوست دارم. سبز مایل به زرد.

mana jewelry rangirangi

نام و نام خانوادگی : ریحانه مهرعلیان
برند : زیور آلات مانا
زمینه فعالیت : تولید زیور آلات چرم و فلز
خلاصه : ریحانه مهرعلیان، ۲۶ سالش هست و در کرج کار و زندگی می کند. ریحانه زیورآلاتی با چرم و فلز و چوب میسازد و ایده هایش تماما از خلاقیت خودش سرچشمه گرفته. مانا اسم برندش هست و محصولاتش را میتوانید در صفحه فیس بوک و یا گالری آنلاین کافه خرید ببینید و سفارش بدهید.

آدرس ایمیل ریحانه

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. ساره
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

  اگر میشه ایمیلشو بگید ممنون میشم
  • نگار یعقوبی
   ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

   آخرین خط ایمیل هست
   • Tannaz
    ۲۰ شهریور ۱۳۹۲

    من هم مثل بقیه اعضای پیج رنگی رنگی کار های هنری انجام میدم…از بچگی…
    ۱۲ ساله که مجسمه و زیور آلات درست میکنم اما هیچوقت به فکر کسب درامد ازین راه نبودم! اما امسال تو فیسبوک یک فروشگاه خیریه درست کردم و سود فروش دست ساز هامو برای نیازمندا جمع میکنم… خوشحال میشم منم یه دختر رنگی بدونید ^_^
    به فروشگاه منم سر بزنین خوشحال میشم 🙂

    https://www.facebook.com/Sayag.Gallery
 2. مستوره
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۱

  موفق باشید.کاراتون ساده و زیباست.
 3. محبوبه فانیان
  ۱۸ فروردین ۱۳۹۲

  خیلی کاراتون قشنگن.
 4. elma
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

  فیس بوق ندارین؟
 5. aziz
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

  man foroshanse badalijatam doos daram modelatoono bebinam age mishe vasam email konid
  • نگار یعقوبی
   ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

   برای صاحب برند ایمیل کنید این رو لطفاارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...