زیبایی را آشپزی کنید - چشم های بدون پف - RangiRangi

زیبایی را آشپزی کنید – چشم های بدون پف

زیبایی را آشپزی کنید – چشم های بدون پف


پلک چشم به دلایل زیادی ممکن است متورم شود. معمولا چشم همه بعد از خواب کمی پف دارد، اما چند دقیقه بعد از شستن صورت با آب سرد از بین می‌رود. اما بعضی از چشم‌ها همیشه یا ساعاتی از روز پف دارند. ممکن است دلیل آن آلرژی، کم‌آبی بدن، استفاده زیاد از نمک، اختلال تیروئید یا کمبود خواب باشد.
اگر چشم شما به هر دلیل متورم است می‌توانید از حلقه‌های خیار برای از بین بردن آن استفاده کنید.
خیار آب زیادی در خود دارد و پوست پلک می‌تواند این آب را جذب کند. همچنین حاوی اسید کافتانیک و ویتامین C است که برای تسکین پوست آسیب دیده کاربرد دارد. دیده شده که از حلقه‌های توت‌فرنگی یا بادمجان هم برای رفع این عارضه استفاده می‌کنند. خوب است بدانید که این دو چون کافتانیک ندارند، برای مشکل پف پلک‌ها کاری از دست‌شان برنمی‌آید.
برای اینکه شاهد تاثیر فوری این ماسک طبیعی باشید، یک خیار تازه را شسته و خشک کنید و برای یک ساعت آن را در یخچال قرار دهید. خیار را بصورت حلقه برش دهید. زیر سر خود کوسن کوتاهی بگذارید، دراز بکشید و حلقه‌های خیار را روی چشمان خود قرار دهید. بعد از گذشتن ۲۰ دقیقه پلک شما حالت طبیعی خود را بدست می‌آورد. هر چقدر حلقه‌های خیار خنک‌تر باشند، تاثیر بهتری در نتیجه کار خواهند گذاشت. می‌توانید چند حلقه را در ظرفی از آب سرد قرار داده و بعد از گرم شدن حلقه‌ای که روی چشم دارید، از حلقه تازه استفاده کنید. قبل از استفاده با یک دستمال تمیز آب روی خیار را خشک کنید.
این درمان ساده و طبیعی هیچ عارضه‌ای ندارد، مگر اینکه پوست شما به این میوه حساسیت داشته باشد. استفاده از این ماسک حتی برای کسانی که چشانی پف‌آلود ندارند هم مفید است. خاصیت رطوبت‌رسانی و ترمیم‌کنندگی خیار مانع ایجاد چین و چروک‌های دور چشم می‌شود و پوست شفاف و صافی را به شما هدیه می‌دهد.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. کیجا
  ۲۱ آذر ۱۳۹۳

  از سیب زمینی هم میشه استفاده کرد 🙂
  http://rangirangi.com/more-uses-of-potato/
 2. شبنم
  ۲۴ آذر ۱۳۹۳

  کافتانیک چیست؟ میشه توضیح بدین من چیزی درموردش پیدا نکردم؟ ممنونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...