زیبایی را آشپزی کنید: سرکه سیب، اسید زیبایی - RangiRangi

زیبایی را آشپزی کنید: سرکه سیب، اسید زیبایی

زیبایی را آشپزی کنید: سرکه سیب، اسید زیبایی


شربت سرکه سیب یکی از مواد قدرتمند خانه به شمار می آید. سرکه سیب مانند تمام سرکه‌ها اسید اسیتیک فعال دارد، بنابراین بسیار قوی است. این اسید خوراکی کاربردهای زیادی در مصارف خانگی دارد. از همه مصارف غذایی و بهداشتی سرکه سیب می‌گذریم و به شما نشان می‌دهیم که چطور از سرکه میوه‌ای که خود نماد زن و زیبایی است، به عنوان یک ماده آرایشی استفاده کنید. برای همه این موارد استفاده از سرکه طبیعی استفاده کنید.
استفاده از سرکه سیب به عنوان شستشو دهنده موها بعد از شامپو:
به جای استفاده از شوینده‌ها و ماسک‌های مو بعد از شامپو می‌توانید از سرکه سیب برای ترمیم بافت مو، زیبایی و درخشش مو و بدن خود استفاده کنید. یک ظرف خالی شامپو بردارید و با ترکیب برابر آب و سرکه سیب پُر کنید. موقع آبکشی این محلول را بعد از استفاده از شامپو به موها و بدن خود بزنید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.
سرکه سیب یک رنگ‌دهنده عالی برای پوست:
پیشنهاد می شود برای استفاده از سرکه سیب بروی پوست آنرا با مواد دیگر ضعیف و رقیق کنید تا پوست شما را زیادی خشک نکند. استفاده از سرکه سیب برای افرادی که پوست چرب یا مختلط دارند بیشتر توصیه می شود. اگر پوستی خشک دارید در استفاده از این ماده احتیاط کنید.

استفاده از سرکه سیب برای خشک کردن جوش‌ها:
در هنگام استفاده از سرکه سیب برای جوش‌ها مراقب باشید که مقدار کمی از آن را بروی جوش‌ها بزنید و پوست خود را آزرده نکنید. اگر پوستی حساس دارید این روش را امتحان نکنید و یا قبلا آن را بروی سطح کوچکی از پوستتان آزمایش کنید.

استفاده از سرکه سیب در ترکیب ماسک‌های صورت:
با توجه به نوع پوست‌تان شما می‌توانید سرکه سیب را با عسل، چای سبز، ماست و … ترکیب کرده و به عنوان ماسک صورت استفاده کنید.
همچنین می توانید از سرکه سیب برای از بین بردن ته رنگ طبیعی موهای خود استفاده کنید برای این کار ترکیبی از سرکه سیب و آب به نسبت ۲واحد سرکه، یک واحد آب، درست کنید آن را روی موهای خود بزنید و زیر نور خورشید بنشینید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. هدیه
  ۲۲ آذر ۱۳۹۳

  مرسی (: .
  برای صورت که واقعا فوق العاده اس . من خودم تجربه کردم …ولی برای موها ..سرمون بوی سرکه می گیره خو ؟!
 2. maryam
  ۲۲ آذر ۱۳۹۳

  منم قبل از حموم سرکه سیب به نوک موهام میزنم هم همه ی موخوره های موهام از بین رفته هم موهام نرمتر شده
  • پروانه
   ۲۴ آذر ۱۳۹۳

   مریم جان مطمئنی موخوره رو از بین میبره من هردفعه علی رغم میلم موهامو کوتاه میکنم:( ولی بازم موخوره میگیره.هر چند وقت باید ازش استفاده کنیم؟موها خشک باشه دیگه؟
   ممنون میشم جواب بدی! 🙂
 3. آیریس
  ۲۳ آذر ۱۳۹۳

  سلام بعد از اینکه سرکه بزنیم لازمه که چند دقیقه ای روی موها باشه بعد موهارو بشوریم؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...