زیبایی را آشپزی کنید: جو دوسر دوست پوست - RangiRangi

زیبایی را آشپزی کنید: جو دوسر دوست پوست

زیبایی را آشپزی کنید: جو دوسر دوست پوست

محصول چند منظوره مورد علاقه من جو دوسر است. این محصول کاملا طبیعی است و کارهای بسیار مفیدی برای پوست و بدن شما انجام می‌دهد. شاید بارها وقتی با پوستی آفتاب‌سوخته به خانه آمدید، مادرتان شما را وادار به حمام به آرد جو دوسر کرده باشد.

در اینجا برخی مزایا و فواید این ماده غذایی را به شما معرفی می کنیم.

یک لایه بردار ملایم: مقداری جو دوسر را با دست خود نرم کنید و آن‌را به صورت خود بمالید. بعد از چند دقیقه روی پوست شما می چسبد. این آرد به عنوان یک لایه بردار کار می‌کند. این لایه‌برداری طبیعی به دلیل لطافتی که دارد، خصوصا برای پوست‌های حساس ایده‌آل است.

برطرف کردن قرمزی پوست: مانند روش قبل جو دوسر را به پوست خود بمالید و به مدت نیم ساعت آن‌را روی پوست خود قرار دهید. بعد از شستن صورت خود متوجه میشود که از میزان قرمزی آن کم شده است. همچنین می‌توانید آن‌را با ماست یا روغن زیتون مخلوط کنید و به عنوان ماسک استفاده کنید.

از بین بردن لکه‌ها: بعضی اوقات به جای درمان هر لکه بصورت جداگانه می‌توانید از یک ماسک کلی جو دوسر استفاده کنید. این ماسک سبب از بین رفتن لکه‌های قرمز پوست شما می شود.

تمیز کردن صورت: آرایش خود را با روغن زیتون پاک کنید و سپس با آرد جو دو سر آن‌را بشویید.

بعد از استفاده از لوازم آرایش جو دوسر پوست شما را به حالت اولیه بر می‌گرداند.

یک خوراکی خوشمزه: این محصول یک صبحانه کامل و خوشمزه است و شما می‌توانید آن‌ را همراه با میوه‌ها، عسل، ماست و هر خوراکی دیگر بخورید.

 

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الهه عین بخش
  ۶ دی ۱۳۹۱

  ممنون خیلی جالب بود. منم شنیدم که جو دوسر خیلی خاصیت داره فقط برای خانمهای باردار مناسب نیست
 2. چکاوک
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۳

  جو دوسر همون جو پرک شده ست؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...