روابط اجتماعی رنگی : روابط ساده و دلنشین - RangiRangi

روابط اجتماعی رنگی : روابط ساده و دلنشین

روابط اجتماعی رنگی : روابط ساده و دلنشین

خیلی وقت‌ها در جریان کار و رفت و آمد و فعالیت‌‌های روزانه در سطح شهر به آدم‌هایی برمی‌خوریم که برای‌مان جالب هستند و شاید احساس می کنیم وجوه اشتراکی هم با آنها داریم. خب ما آدم‌ها اساساً موجودات اجتماعی‌ای هستیم و برقراری ارتباط اجتماعی مثبت یکی از نیازهای اساسی ما تلقی می‌شود. در این گونه موارد، یک  لبخند ساده‌ی ما به فرد مقابل‌مان می‌تواند حامل پیام زیبا اولین قدم برای یک ارتباط انسانی مثبت باشد که ممکن است تداوم پیدا بکند یا نکند. خیلی از ما به خوبی قادر هستیم که با یک جمله‌ی ساده، ضمن همان لبخند اولیه،  یعنی فقط با  رد و بدل کردن چند کلمه‌ی امیدبخش، احساس خوبی را  که از دیدن آن فرد به دست آوردیم، به او منعکس و منتقل کنیم.

به عنوان مثال،  تصور کنید فردی در فروشگاه پوشاک، مشغول وارسی لباسی است که قصد خریدش را دارد و ما با دیدن انتخاب  خوب او با گفتن این عبارت که: “عجب لباس خوش دوختی!”  می توانیم انتخاب او را تایید کنیم و او را از انتخاب مناسب و حسن سلیقه‌اش مطمئن تر کنیم.  سابقه‌ی این گونه برخوردهای ساده و انرژی افزا را در محیط‌های زندگی اجتماعی روستایی  هم سراغ داریم. هنگامی که شما پا به روستایی ناشناخته می‌گذارید رهگذرانی که با شما روبرو می‌شوند، بدون این که شما را بشناسند با روی گشاده به شما سلام می کنند و گاه “خدا قوت” هم می‌گویند. در ممالک غربی هم خیلی وقت‌ها، دوستان و آشنایان ممکن است با گفتن این که ” از کفشی که پوشیده‌ای خوشم می‌آید” احساس خوب و مثبتی را به شما منتقل می‌کنند، به همان سادگی که شما  به هنگام اولین دیدار روزانه با دوستان و آشنایان‌تان به ایشان “روز به خیر” می‌گویید. این‌ها مواردی از برخوردها یا رابطه‌های انسانی ساده و سالم و انرژی زاست که سودمندی متقابل دارد.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. maryam
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۱

  عالی بود مرسی
  • نگار یعقوبی
   ۳۱ مرداد ۱۳۹۱

   خواهش می کنم 🙂
 2. amir
  ۲ شهریور ۱۳۹۱

  خیلی خوب بود. توصیه خوبیه. من همیشه هر وقت خواستم با کسی حرف بزنم فکر کردم لابد می گن دیوونه است ولی هر بار که صحبت کردم نتیجه اش دوستانه، شاد و عالی بوده.
 3. araj
  ۵ شهریور ۱۳۹۱

  ممنون خسته نباشی
 4. احمدنیا
  ۶ شهریور ۱۳۹۱

  سلام! به به. چقدر خوشحالم برای نظراتی که دوستان لطف کردند. مرسی نگار عزیز
  • نگار یعقوبی
   ۶ شهریور ۱۳۹۱

   من از شما متشکرم خانم احمد نیا خیلی عزیز 🙂
 5. mozhgan
  ۱۳ مهر ۱۳۹۱

  mamnon az matalebe jalebo rangiton
  age donaya inghadr rangi bashe cheghadr ghashangtar mishe
 6. nazanin
  ۲۰ مهر ۱۳۹۱

  این واقعا عاااااااااااالیه…
  من خیلی موافقم…
 7. زیرک
  ۲۶ آبان ۱۳۹۱

  از قلم انرژی بخش تان سپاسگزارم
  همواره شاداب و سبز باشید
  با مهر و ادب
 8. ترنم بهاری
  ۶ اسفند ۱۳۹۱

  سلام،موافقم وقتی می تونیم به هم دیگه انرژی بدیم حتی با کوچکترین نگاه محبت آمیزی چرا از هم دیگه دریغ کنیم واقعا،به قول معروف بخند تا دنیا به روت بخنده .ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...