رنگ افزار - اپلیکیشنی برای سنجش ضربان قلب - RangiRangi

رنگ افزار – اپلیکیشنی برای سنجش ضربان قلب

رنگ افزار – اپلیکیشنی برای سنجش ضربان قلب

امروز قرار است تلفن هوشمند خود را به یک دکتر مجرب تبدیل کنیم و سنجش ضربان قلب خود را به او بسپاریم. اگر شما هم چندان طرفدار آن دستگاه های فشار سنج بزرگ جیوه ای نبودید، پس در این مطلب با ما همراه باشید تا با یک اپلیکیشن بسیار مفید آشنا شویم.

ضربان قلب آنی - تصویری از برنامهبرنامۀ Instant Heart Rate به شما این امکان را می دهد تا هر زمان که اراده کردید، و در هر شرایطی که بودید، ضربان قلب خود را اندازه بگیرید. نحوۀ کار این اپلیکیشن بدین صورت است که از پس از اجرای آن باید انگشت خود را بر روی دوربین گوشی نگه دارید؛ برنامه به صورت خودکار فلش گوشی را روشن کرده و ضربان شما را محاسبه می کند. اگر برایتان سوال است که چگونه از طریق دوربین قرار است ضربان شما اندازه گیری شود، باید بگویم که این برنامه با روشن کردن فلش، میزان تغییر رنگ شست شما را از طریق دوربین متوجه می شود و بر اساس آن محاسبات خود را انجام میدهد. همانطور که احتمالا می دانید با هر بار تپش قلب میزان مشخصی خون به بدن تزریق می شود که در اثر آن پوست تغییر رنگ نامحسوسی را به خود می بیند.

در هنگام کار با این اپلیکیشن به چند نکته باید دقت نمایید، اول اینکه حتما از انگشت اشاره خود استفاده کنید. دقت کنید که قسمت بالایی انگشت شما به صورت کامل روی دوربین را پوشانده باشد . انگشت خود را به هیچ وجه بر روی دوربین فشار ندهید ، چرا که فرآیند طبیعی انتقال خون با اختلال مواجه می شود و دستگاه نمی تواند نتیجه ای را ارائه دهد.
اما یک نکته پزشکی- ورزشی جالب در مورد ضربان قلب ! آیا می دانستید که از ضربان قلب می توانید برای لاغر شدن خود استفاده نمایید ؟ سیستم بدن بدین صورت است که پس از رسیدن به یک زمان مشخص شروع به مصرف ذخیره های چربی اش می کنند. این زمان که لیپولیز نامیده می شود ، یک فرکانس قلبی مشخص است که شما در طول ورزش خود باید سعی کنید این فرکانس را حفظ نمایید، بدین معنا که نه آن را بالاتر ببرید و نه پایین تر بیاورید. زمان لیپولیز را بدین صورت محاسبه می کنند :
سن تان را از عدد ۲۲۰ کم کنید، بعد آن عدد را از ضربان قلب تان هنگام استراحت نیز کم کنید، حاصل را تقسیم بر دو نمایید؛ سپس عدد به دست آمده را با ضربان قلب در هنگام استراحت جمع کنید.
از این به بعد و با همراه داشتن اپلیکیشن instant heart rate دیگر محاسبۀ این موضوع بسیار آسان می شود و به کمک آن می توانیم جهت لاغر کردن خود ، مؤثر تر ورزش نماییم.

قیمت : رایگان

سیستم عامل : اندروید ، iOS

دانلود از کافه بازار برای اندروید
دانلود از اپ استور برای iOS
برنامهٔ QR Code

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...