راهنمای خرید چند وجب میز - رنگی رنگی

راهنمای خرید چند وجب میز

راهنمای خرید چند وجب میز

بعد از انتخاب مبل که تقریبا مهمترین بخش دکوراسیون خانه کوچک را تشکیل می‌دهد، نوبت می‌رسد به خرید وسایل دیگه، چیزهایی مثل میز و کتابخانه. اگر مطابق اصول خانه کوچک مبل و فرش خریده باشید، حتما یک جای کوچولو برای یک میز ناهارخوری گوشه هال‌تان باقی مانده است. حالا قبل از خرید میز از خودتان سوال کنید آیا شما پشت میز غذا می‌خورید؟ خیلی از آدم‌ها بخصوص مجردها و جوان‌ها پای کامپیوتر و خیره به صفحه مونیتور غذا می‌خورند. خیلی‌ها نشسته روی مبل غذا می‌خوردند. اینکه این عادت‌ها خوب است یا بد را میگذاریم کنار، چیزی که اینجا اهمیت دارد این است که آیا شما واقعا به یک میز ناهارخوری احتیاج دارید؟ فقط در صورتی‌که جواب‌تان به این سوال آری است میز بخرید.

سوال دوم این است که به طور متوسط چند نفر در خانه کوچک شما غذا می‌خورند؟ دو نفر؟ یک نفر؟ پس میزی مطابق با تعداد متوسط آدم‌هایی که در خانه‌تان غذا می‌خورند انتخاب کنید. احتمالاتی مثل” شاید یک وقت مهمان بیاید” و “شاید یک وقت مهمانی بگیرم” گرچه احتمالاتی فریبنده‌اند، اما معمولا به وقوع نمی‌پیوندند یا اگر بپیوندند انقدر تعداد زیادی نیستند که به خاطرشان زندگی روزانه‌تان را به هم بریزید و ۳۶۰ روز سال از فضای کوچک‌تری برخوردار باشید تا ۵ روز خاصی که مهمان دارید همه سر میز جا شوند.

در فرهنگ‌هایی مثل فرهنگ فرانسوی که مهمان‌ها دور هم سه چهار ساعت را پشت میز می گذرانند، یعنی در واقع مهمانی ناهار سر میز برگزار می‌شود قضیه مقداری فرق می‌کند. اما در فرهنگ ایرانی ما نیم ساعته غذا می‌خوریم، از سر میز بلند میشویم و دوباره روی مبل‌ها می‌نشینیم. بنابراین میز نقشی جزیی در کل قضیه مهمانی دارد. راه حل من برای خانه‌های کوچک میزهای تاشو است. میزهایی که در حالت معمولی دو نفره‌اند و وقتی لبه‌های کناری را باز می‌کنیم تبدیل به چهار یا شش نفره می‌شوند. این میزها، امکان استفاده حد اکثر از فضا را به ما می‌دهند. من ترکیبی از صندلی‌های صندوقی و صندلی‌های تاشو برای دور میز تاشوی گوشه‌ی هال استفاده می‌کنم. صندلی‌های صندوقی (صندلی‌هایی که زیر نشیمن‌شان جا برای نگهداری اشیا مختلف دارد) به طور ثابت دور میز هستند. برای مهمان هم تعدادی صندلی‌ تاشوی سبک که به راحتی جمع و گوشه‌ای دخل کمد دیواری یا ایوان نگهداری میشوند، دارم . حسن صندلی‌های تاشو این است که مهمان‌ها اگر زیاد باشند کنار مبل‌ها هم می‌توان از این صندلی‌ها استفاده کرد. به این ترتیب صندلی‌هایی که همیشه دور میز هستند فضای اضافه‌ای برای نگهداری اشیا در اختیارم می‌گذارند و صندلی‌ مهمان‌ها و سایز میز مزاحم زندگی روزمره‌ام نمی‌شود.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. [email protected]
  ۴ آبان ۱۳۹۱

  سلام خانم رنگی :D…خیلی به دکوراسیون خونه علاقه دارم از مطلب تون هم خعلی خوشم اومد فقط یه مشکل کوچولو وقتی خواستم توی فیس بوک و توئیتر و پینترست به اشتراک بگذارمش، هیچکدوم از دکمه های اشتراک گذاری کار نمیکرد یعنی فقط یه عکس بود و لینکی بهشون داده نشده بود
  • نگار یعقوبی
   ۴ آبان ۱۳۹۱

   فیس بوک رو تست کردم کار کرد ! با این حال بقیه رو هم تست می کنم. مرسی که خبر دادین 🙂
 2. منیژه
  ۴ شهریور ۱۳۹۴

  چه فکر بکری.
  میشه جایی یا ادرس ایمیلی واسه خرید همچین چیزایی رو معرفی کنید؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...