رام کردن موی چرب - رنگی رنگی

رام کردن موی چرب

رام کردن موی چرب

جنس موی سر اگه نرمال نباشه و خودشو تو گروه‌ موهای خشک یا چرب بگنجونه، یعنی یه عالمه دردسر سر راه تمیزی و درخشش همیشگی موها داریم. این موها نیاز به توجه بیشتری دارن و صاحبای این موها اگر هر روز از چربی یا خشکی بیش از اندازه موهاشون غر بزنن، حق دارن.

مویی که زود چرب می‌شه، صاحبش رو اسیر حموم می‌کنه، چون اگه دو روز از شستشوی موها بگذره، این طور به نظر میاد که یه هفته از آخرین باری که حموم رفته می‌گذره. این موها حالت پذیری کمی دارن و اگه کم‌پشت هم باشن که دیگه نورعلی‌نور می‌شه. چون موها بهم می‌چسبن و کم پشتی موها خیلی بیشتر به چشم میاد.

جنس موها معمولا دلایل ژنتیک داره و دلیلی بر عدم سلامت و بیماری نیست، مگر در مواقع خیلی حاد و خاص که در این صورت باید به پزشک مراجعه کرد. اما برای مهار میزان چربی مو و کنترلش می‌شه یه کارایی انجام داد. از جمله اینکه دست به دامن مهربون طبیعت شد. لیموترش دوست خوبی برای موهای چربه. چند دقیقه قبل از حموم یه لیمو تازه رو نصف کنید و با فشار ملایمی که بهش می‌دید، موهاتون رو به آبلیمو آغشته کنید. لیموترش موهاتون رو نرم و شفاف می‌کنه و نمی‌ذاره پوست سرتون مثل کارخونه تولید روغن، چربی بسازه.

برای شستشو سرتون هم باید دقت کنید و از شامپوهایی استفاده کنید که مخصوص موهای چرب هستن. شامپوی مخصوص موهای نرمال یا خشک ترشح چربی‌ پوست رو چند برابر می‌کنه.

تو آخرین مرحله شستشو سرتون رو با آبی سردتر از معمول بشورید. پوستای چرب به آب داغ واکنش نشون می‌دن.

اگه هیچ کدوم از این راه‌ها موثر نبود از سرم‌های ضد چربی استفاده کنید.

و در آخر اینکه خیلی سر به سر این جنس مو نذارید، یعنی مدام شونه‌اش نکنید و با دست با موهاتون بازی نکنید. با این کار چربی سطح پوست رو با نوک شونه و انگشتاتون به سمت ساقه مو هدایت می‌کنید و این به چرب شدن بیشتر موهاتون کمک می‌کنه.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. بهنام
  ۹ مرداد ۱۳۹۲

  گفتیدو کردین کبابم.
  دو روز درمیان که چه عرض کنم من انقدر سرم چربه هر روز سرم میشورم.
  همه در مان ها و گذینه های طبیعی رو تست کردم جواب قطعی نمیده.
  فقط این سرمی که گفتید برای شستشوی سر هستش؟ برای درمان یا رفع موقتی چربی؟
  • نگار یعقوبی
   ۹ مرداد ۱۳۹۲

   این سرم درمانی هست و فعالیت بیش از حد غذه های چربی رو کم میکنه. استفاده اش هم اینطوریه که بعد از حمام وقتی موهاتون هنوز خیسه ۱۰-۱۵ قطره از سرم رو روی سرتون می ریزین و با دست یکی دو دقیقه ماساژ میدین.
   سینره داره این محصول رو
 2. فاطیماه
  ۹ مرداد ۱۳۹۲

  ممنون خیلی مفید بود. 🙂
 3. مهسا
  ۷ شهریور ۱۳۹۲

  من موهام چربه ولی هروقت شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کردم موهام شوره گذاشته چون پوست سرو خیلی خشک میکنه ولی شامپوهای برای موهای معمولی عالی بودن
 4. مهسا
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۲

  لطفا در خصوص موهای خشک هم ایده بدید مثلاً ماده ای که بعد از حمام استفاده شه تا رطوبت مو رو در خودش حفظ کنه من همیشه از شامبو برای موهای خشک استفاده میکنم اما هنوز از خشکی موهام ناخرسندمارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...