رازهای یک میزبان همراه - رنگی رنگی

رازهای یک میزبان همراه

رازهای یک میزبان همراه

بین هزار تا کار و کلی دلتنگی یه روزی رو با کسایی که دوست‌شون داریم هماهنگ می‌کنیم تا یه وعده غذا و دورهمی رو در کنارشون باشیم و خوش بگذرونیم. اما این فقط قبل از جمع شدن مهمونا و فقط در حد یه فکر و ایده است. پای مهمونا که به خونه باز شه، میزبان باید بره تو آشپزخونه، همه حرفا رو نصفه و نیمه بشنوه، تو بخشی از حرفا با صدای بلندی که آشپزخونه درمیاد مشارکت کنه.
خاله سیمین برای این مشکلم یه فکری کرده تا یه میزبان خوبی باشیم که تو مهمونی هم به خودمون خوش می‌گذره و هم به مهمونامون و هیچکس آخر مهمونی بهمون نگه: «شما که همه‌ش تو آشپزخونه بودید». این جمله اصلا برای یه میزبان خوشایند نیست و می‌تونه معنی اینو بده که تو به عنوان میزبان ما رو تو مهمونی همراهی نکردی.
خاله سیمین برامون نوشته: بهتره غذاهایی رو برای سرو کردن انتخاب کنیم که بشه اونا رو چند ساعت زودتر تهیه کرد. مثلا اگه می‌خواهید کنار غذا از سبزیجات استفاده کنید، چیزایی درست کنید که تو چند ساعت کیفیت‌شون از بین نره. مثلا بجای سیب‌زمینی سرخ کرده کنار غذا از پوره سیب‌زمینی استفاده کنید. اگه خورش هم دارید اونو تو یه ظرف پیرکس با روکش فویل بکشید و تو فر بذارید. موقع سرو غذا کافیه فر رو روشن کنید و همه غذاها رو یک‌جا گرم کنید.
شاید ندونید که می‌شه برنج رو تو همین فر دم کرد. برنج که به مرحله دم کردن رسید بذاریدش تو فر و روش دم‌کنی بذارید و اجازه بدید نم‌نم با حرارت یک‌دست فر دم بکشه. با انتخاب غذاهای مناسب و قابل تهیه وقت بیشتری برای گذروندن وقت با مهموناتون رو دارید. آشپزخونه هم مرتب می‌مونه و هی لازم نیست بپزید و ظرفهای کثیف رو بشورید. مطمئن باشید همراهی با مهمون نشانه با ارزش‌تری از احترامیه که قراره با سفره شلوغ به مهموناتون اثبات کنید.

سیمین قنات آبادی

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. atefeh
  ۳۰ تیر ۱۳۹۲

  مگه کیشه توی فر روی قابلمه دم کن گذاشت؟نمیسوزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • simin
   ۲ مرداد ۱۳۹۲

   توی فر احتیاج به دم کنی ندارید فقط کافی است رویش را با فویل الومینیوم بپوشانید تا برنج خشک نشود.
 2. نیره جعفری
  ۳۰ تیر ۱۳۹۲

  vaghean nokate khobi booood
  mamnon khale simin
  vali vaghean berenj ro chejori mishe gozasht toye fer???
  • simin
   ۲ مرداد ۱۳۹۲

   نیره جان برنج را مثل همیشه آبکش میکنید توی یه ظرف پیرکس و یا یه ماهیتابه تفلون روغن میریزیدو همانطور که گفتم هر ته دیگی که خواستید را ته طرف میگذارید و برنج را توی طرف میریزید و صاف میکنید رویش فویل الومینویم کشیده و در فر میگذاریداگر ظرف شما پیرکس باشد میتوانید همانطور رویش را زغفران ریخته و یا مثلا زرشک بریزید و تزیین کنید و در همان ظرف سرو کنید که خیلی راحت است و اگر ظرف شما تفلون است میتوانید آنرا در دیش برگردانید که در این صورت ته دیگ دیده میشود.
 3. نرگس
  ۳۱ تیر ۱۳۹۲

  یه غذاهایی مثل رولت گوشت، ته چین، گراتن رو هم میشه زودتر آماده کرد.
  • خاله سیمین
   ۶ مرداد ۱۳۹۲

   درسته نرکس جان هر چیزی را که بتوان در فر گذاشت با ظرف مناسب خودش بسیار عالی است و همانطور که گفتم میتوان خورش ها را هم در ظرف مناسبی کشید و در فر گرم کرد تا وقت کمتری هنگام سرو غذا صرف شود.
 4. همیـــلا
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

  مقسی خاله سیـمین 🙂
 5. سارا
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

  خاله جونی واقعا متشکرمن امروزبرنجمو همینجوری درست کردم بخصوص که ته دیگش سیب زمینی زعفرونی بود 😉
 6. AySan
  ۴ بهمن ۱۳۹۳

  ممنونیم خاله 🙂
 7. farideh
  ۴ بهمن ۱۳۹۳

  چرا دیگه خونه خاله سیمین مطلب ندااااره…:(
 8. منیژه
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

  من تازه با صفحه خاله سیمین اشنا شدم عالیه ممنونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...