خداحافظ جوش‌های بدجنسی - مجله آنلاین رنگی رنگی

خداحافظ جوش‌های بدجنس

خداحافظ جوش‌های بدجنس

اکثر ما داشتن جوش‌های صورت رو تجربه کردیم . گرچه معمولا این جوش‌ها تو نوجوونی شروع می‌شن، اما تو بزرگسالی هم ما رو از حضورشون بی‌نصیب نمی‌ذارن. راه‌های زیادی برای از بین بردن این مزاحم‌های کوچولو وجود داره که اینجا به چندتا از راه‌های طبیعی‌ش اشاره می‌کنیم.

روغن درخت چای اولین پیشنهاد ماست. این روغن یه ضدباکتری طبیعی و یه درمان موثر برای درمان جوش‌های صورته. روغنه درخت چای اثری مثل “بنزوئیل پراکسید” داره، با این تفاوت که عوارض این ماده رو نداره. خاصیت ضدالتهابی این روغن، پوست رو آروم می‌کنه و تسکین می‌ده. این روغن رو مثل پماد موضعی روی جوش‌ها بمالید و شاهد بهبود اوضاع باشید.

روغن اسطوقدوس هم یکی از بهترین درمان‌های طبیعی پوسته. این روغن به اندازه روغن چای معروف نشده، اما می‌تونه به همون اندازه محبوب و موثر باشه. این روغن رو به جوش‌ها بمالید تا مانع زخم شدن پوست و بهبود جوش‌ها باشید.

چاشنی قدیمی کباب کوبیده می‌تونه تو صدر لیست داروهای طبیعی‌تون قرار بگیره. سبزی ریحون یه شوینده و ماسک فوق‌العاده برای پوستای ملتهبه. این برگا رو تو هاون له کنید و پوست‌تون رو به دست‌ش بسپرید تا ضد عفونی بشه. ریحون یه ضد باکتری فوق‌العاده برای پوست صورته.

یکی از گیاهایی که از قدیم برای مراقبت از پوست استفاده می‌شد، گیاه “صبر زرد” که تو این سالا یه دفعه مشهور شد و اسم‌ش به آلوئه‌ورا تغییر کرد. به این گیاه که یه برش بزنید، ماده ژله‌ای ازش ترشح می‌شه. پوست رو با این ماده ماساژ بدین که هم پوست رو تمیز می‌کنه و هم از پیر شدن پوست جلوگیری می‌کنه.

داروی طبیعی دیگه که می‌تونه بهترین دوست پوست‌تون باشه، عسله. عسل پوست رو ضدعفونی و آروم می‌کنه. حاصل تلاش هزاران زنبور ساکن یه کندو، یه مرطوب کننده قوی و موثره که از پوست در مقابل خشکی محافظت می‌کنه. عسل به تنهایی یه ماسک کامله اما می‌تونید توش روغن درخت چای و آلوئه‌ورا هم بریزید، تا دیگه هیچ جوشی حریف این ماسک نشه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. pouya
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

  چطوری از عسل استفاده کنیم، همش شره میکنه!!!
  • Asare
   ۱۹ مرداد ۱۳۹۲

   اگه عسل سفت باشه شره نمیکنه.یه چیز دیگه؛ترکیب عسل و دارچین برای جوشهای صورت فوق العاده است.من خودم امتحانش کردم و تضمین میکنم. شاد باشید
 2. Nazi
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

  من انواع أقسام ماسک و کرم و هزار تا چیز دیگرو امتحان کردم ،،، جو شام نرفت تا أین که یه جا خوندم روزی ٢بار ١۵دقیقه تو یه ظرف یا نایلکسی یخ بریزین و بدارین رو صورتتون
  الان هم پوستم صفته صفت شده،،،،هم تماممممممم جو شام رفتهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...