چگونه موفق شدم - تولد اپلیکیشن پول‌ سازازتزدانشجویی - مجله آنلاین رنگی رنگی

چگونه موفق شدم – تولد اپلیکیشن پول‌ ساز از تز دانشجویی

چگونه موفق شدم – تولد اپلیکیشن پول‌ ساز از تز دانشجویی

دو دانشجوی هاروارد به نام ییفان ژانگ و جف ابرهوفر تحقیقی درباره رفتارشناسی اقتصادی انجام دادند. آنها می‌خواستند ببینند انگیزه‌های مالی چقدر روی رفتار آدم‌ها تاثیر می‌گذارد. نتایج جالب تحقیق‌شان آنها را به فکر پول درآوردن از همین ایده درسی انداخت.

ژانگ و ابرهوفر GymPact را ساختند، که یک اپلیکیشن رایگان مخصوص iPhone است. این اپلیکیشن تنبل‌های بدقول را که عضو شده‌اند اما ورزش نمی‌کنند جریمه می‌کند و پول این جریمه‌ها را به حساب اعضای ورزشکارش می‌ریزد. در این برنامه افراد قول می‌دهند که زمان مشخصی را به ورزش اختصاص دهند. حداقل زمان ورزش با نرم‌افزار ۳۰ دقیقه در هفته است و اگر کسی ورزش نکند، باید برای هر ۳۰ دقیقه ۵ دلار جریمه بپردازد. آخر هر هفته مبالغ جریمه از کارت اعتباری افرادی که به اهداف تعیین شده نرسیده‌اند کسر و بین کسانی که ورزش کرده‌اند تقسیم می‌شود.

بر خلاف سایر برنامه‌های مشابه تناسب اندام که بر اساس سیستم وفاداری کاربری کار می‌کنند، GymPact از GPSاستفاده می‌کند تا بفهمد کاربران واقعا به قولی که داده‌اند عمل می‌کنند یا نه. کاربران برای ثبت نام در باشگاه‌ها یا مجموعه‌های ورزشی از این برنامه اعتبار می‌گیرند. برنامه‌هایی هم برای ورزش‌های غیر باشگاهی مثل دویدن وجود دارد.

ژانگ مدیر عامل و ابرهوفر مدیر اجرایی پروژه، که حالا از هاروارد فارغ‌التحصیل شده‌اند ، یک سال از وقت خود را صرف توسعه اپلیکیشن GymPact کرده‌اند. ژانگ می گوید: “از تحقیقاتی که در دوره دانشجویی کرده بودیم دریافتیم که جایزه دادن صرف، برای انگیزه دادن به افراد کافی نیست. ما باید فضا را رقابتی‌تر می‌کردیم”.

ژانگ و ابرهوفر تصمیم گرفته بودند در طول ۱ ماه هزار نفر را به عضویت اپلیکیشن درآورند اما در طول ۲ هفته ۲۰ هزار نفر به طرح آنها پیوستند. آنها تصور می‌کردند پیش از یک سالگی نرم‌افزار به چنین موفقیتی نخواهند رسید.

دستاوردهای کسب و کار از آنچه هدف‌گذاری شده بود بیشتر شد. ژانگ می‌گوید: پیش از شروع کار فکر می کردیم ۶ ماه طول بکشد تا هزینه‌هایمان جایگزین شوند، اما ۱ ماهه به این هدف رسیدیم.

هزینه راه اندازی اولیه اپلیکیشن ۵۰ هزار دلار بود. ژانگ و ابرهوفر ۱۰ هزار دلار از خانواده‌هایشان قرض گرفتند و در یک برنامه کاری شش ماهه در Start-Up Chile هم شرکت کردند تا باقی هزینه را فراهم کنند.

تیم GymPact برنامه‌ریزی کرده است که نرم افزار را برای پلتفرم‌های دیگر هم طراحی کند و امیدوار است برای اعطای جایزه به اعضا اسپانسر بگیرد و بتواند پیشنهاد بهتر و بالاتری به اعضا بدهد.

ژانگ می‌گوید بعد از راه‌اندازی این کار خودش هم بیشتر به باشگاه می‌رود و اشتیاقش برای رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند راجع به ارائه بهترین سرویس به کاربران بیشتر فکر کند. او می‌گوید: می‌خواهیم به برند قابل اعتمادی تبدیل شویم و بهترین اجتماع را برای کاربرانمان بسازیم.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...