خونه زندگی رنگی - خرید چند سانت مبل - رنگی رنگی

خونه زندگی رنگی – خرید چند سانت مبل

خونه زندگی رنگی – خرید چند سانت مبل

چیزی که موقع تزیین خانه کوچک باید مثل یک ورد مدام با خودتان تکرار کنید اینه که ” توی یک خانه کوچک تک تک سانتیمتر ها مهم هستن”. بنابراین وقتی می‌خواهید مبل بخرید به تک تک سانتیمترها دقت کنید. انتخاب خوب برای خانه کوچک مبل جمع و جور و راحته. اما انتخاب ایده‌ال مبلیه که علاوه بر جمع و جور بودن و برآورده کردن نیازاصلی، یک فضای آلترناتیو هم به شما بده. مثلا میزجلوی مبل میتونه یک صندوق باشه یا زیرش کشو یا دری داشته باشد که ظروف پذیرایی، شکلات، بشقاب‌ها و مجلات را توش جا بدید.
اگر مبل تختخوابشو نمیخرید، کار عاقلانه اینه مبلی بخرید که محفظه‌ای برای گذاشتن اشیا زیر نشیمن مبل در نظر گرفته شده باشه. می‌تونید در این مکان رختخواب‌های اضافه برای مهمان‌ها یا هر چیزدیگری که دائما نیاز به باز و بسته کردن مبل نباشد بگذارید. چون به هر حال کار جالبی نیست هی از روی مبل بلند شید، دل و روده اش را بیرون بریزید تا مثلا یک بشقاب میوه‌خوری پیدا کنید.
اصرار من بر این فضاهای آلترناتیو در مبل‌ها برای اینه که فکر می‌کنم فضای زیر مبل‌ها فضای مرده است. استفاده از فضاهای آلترناتیو چیزی است که بنابر تجربه یاد گرفتم. اگر این خانه اولین خانه‌ کوچک‌تان است، احتمالا نیاز به استفاده از این فضا را نمی‌بینید. اما بعد از مدتی مدام به تعداد وسایل اضافه می‌شه و کم کم جایی برای نگهداری ازشون پیدا نمی‌کنید.

حالا برگردیم به کمی قبل، به سانتیمترهای مهم. وقتی می‌گویم تک تک سانتیمترها مهم هستند به چیزدیگری هم باید اشاره کنم اینکه بعضی مبل‌ها فضاهای تزیینی زیاد دارند. مثلا پایه ده سانت از هر طرف اضافه بر فضای دسته کشیده شده، قبول دارم که این مبل‌ها به خاطر شکل هنری‌شان خیلی وسوسه انگیزند. اما باید حتما موقع خریدشان فضای رفت و آمدی را که بعد از چیدن این مبل‌ها در اتاق باقی می‌ماند در نظر بگیرید. سایز مبل باید حتما با سایز اتاق هماهنگ باشه. مبلی با فرم گرد و بزرگ اتاق را کوچک‌تر از آنچه که هست نشون میده. اما مبل‌هایی که زیادی خطوط قطعی دارند هم فضا را خشک می‌کنند. بهترین انتخاب شاید در این مورد مبلی باشه که گوشه های نرم داره. خب حالا با همه‌ی این اطلاعات شما آماده‌ی خرید مبل برای خانه‌ی کوچک و قشنگ‌تان هستید. پس به پیش! و مبارکه!

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...