خونه زندگی رنگی - مبلمان خانه کوچک - رنگی رنگی

خونه زندگی رنگی – مبلمان خانه کوچک

خونه زندگی رنگی – مبلمان خانه کوچک

وقتی راجع به کفپوش صحبت میکردم ،گفتم که کفپوش مثل پوست صورت است. حالا هم می‌خواهم مبلمان را به آرایش روی پوست تشبیه کنم.

در فرهنگ ما همان‌طور که رنگ و لعاب زیاد، نوعی از زیبایی تلقی می‌شود، داشتن یک‌عالمه مبل استیل وفرش و میز منبت‌کاری شده با هشت تا صندلی و میز جلوی مبل دو متری و بوفه‌ای که کریستال‌ها را تویش به نمایش می‌گذارند نشانه‌ی رفاه و وضع خوب مالی است. اما خب واقعا نمایش دادن رفاه و وضع خوب حال آدم را خوب نمی‌کند. از وضع مالی که بگذریم حال آدم هم با این چیدمان که مبل‌ها و میزها و بوفه و کریستال‌ها را بخرد و زیرش هم دو تا فرش پهن کند، خوب نمی‌شود و اصولا اشیا زیاد در خانه کوچک آدم را خفه می‌کنند. شما یک فضایی می‌خواهید که بتوانید در آن راه بروید، یا به قول فنگ‌شویی انرژی در آن بچرخد، نیازهای شما را برآورده کند و در عین حال که کاربردی است، راحت و قشنگ باشد.

مبلمان خانه‌ی کوچک تنها بخشی است که من در آن اصلا امساک را توصیه نمی‌کنم. در واقع توصیه من برای مبلمان خانه کوچک این است که مبلمان کم و با کیفیت بخرید. حالا از اول شروع می‌کنیم و خانه کوچولوی قشنگمان را می‌چینیم. یک فرش یا گلیم کوچک، که تمام اتاق را نگیرد پهن می‌کنیم روی کفپوشی که انتخاب کرده بودیم. بودن فرش فضا را از حالت اداری در می‌آورد اما زیادی بودنش هم توی ذوق میزند. پس فقط یک فرش کوچک یا دو تا نیم قالیچه، بسته به ذوق‌تان و مثل همیشه با در نظر گرفتن ترکیب رنگهایتان کافی است. یادتان باشد موقع خرید فرش دقت کنید که امکان تمیز کردنش وجود داشته باشد و با نحوه ی زندگی‌تان هم سازگار باشد مثلا فرشهای پشم بلند خیلی خوشگل‌ند اما با شیوه‌ی برنج‌خوران زندگی ایرانی تمیز نگهداشتن‌شان واقعا زحمت دارد. فرش‌تان را که پهن کردید می‌توانید توی خانه شروع کنید به زندگی کردن. برای خرید عجله نداشته باشید .دیوارهایتان را متر کنید و روی یک کاغذ طرح خانه را بکشید. ببینید دلتان می‌خواهد مبل کدام زاویه و میزکجای اتاق باشد. اگر از میز استفاده نمی‌کنید صرفا به خاطراینکه مردم می‌بینند میز نخرید، چون هر بار به خاطر کمبود جا، پای‌تان به میز بخورد همان مردم را نفرین خواهید کرد و مهمترین چیز:تعداد واقعی و نه تخیلی از آدم‌هایی که معمولا به خانه‌تان می‌آیند در نظر بگیرید. مثلا من همیشه دو یا سه تا مهمان دارم. واقعا میز ۶ نفره به چه درد من می‌خورد؟ وقتی ۶ نفر شدیم خب نصف‌مان موقع غذا روی مبل می‌نشینیم.
یادتان باشد که برای تزیین خانه‌ی کوچک، شما باید اشیا جمع‌وجور و با کیفیت و دارای فضاهای آلترناتیو خریداری کنید.
در عین حال باز هم یادآوری می‌کنم که توی مغازه‌ها گول نخورید. مثلا اگر رفته‌اید یک ست ۴ نفره بخرید با یک ست ۸ نفره برنگردید. توی رودربایستی با مغازه‌دارها نمانید. اگر تشخیص داده‌اید که برای خانه کوچک‌تان یک مبل “ال” جواب می‌دهد، مبل ال پیدا کنید و بخرید. یادتان باشد چه می‌خواهید و همان را بخرید. این اولین و مهمترین قدم برای تزیین خانه‌ی کوچک‌تان است.

خب حالا که به اینجا رسیدیم، خانه‌مان را کفپوش کردیم و فرش‌مان را پهن کردیم یک جفت کفش آهنی می‌پوشیم ویک هفته به خودمان وقت می‌دهیم تا هم پای‌مان به کفش عادت کند وهم فضاهای‌مان را اندازه‌گیری کنیم، فکر کنیم،چرخ بزنیم توی اینترنت ومدل ها را نگاه کنیم و ذوق کنیم. هفته بعد باید راه بیافتیم دنبال خرید مبل و میز و سایر وسایل سالن خانه‌ی کوچک و بهتان قول می‌دهم که اصلا کار آسانی نخواهد بود. پس تا هفته بعد…

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. میترا
    ۲۴ مهر ۱۳۹۱

    عالی بود.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...