خونه زندگی رنگی - دیوارهای کوچک رنگی - RangiRangi

خونه زندگی رنگی – دیوارهای کوچک رنگی

خونه زندگی رنگی – دیوارهای کوچک رنگی

رنگ کردن دیوار یکی از کارهای خیلی لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است. اگر دوست‌های باحال داشته باشید رنگ کردن می‌تونه یکی از تفریحات جمعی شما باشه که تا سال‌ها شادی اون یادتون می‌مونه. اما قبل از اینکه بخواهید این تفریح رو شروع کنید، باید تو انتخاب رنگ دیوار، خصوصا برای خونه کوچیک دقت کنید. انتخاب رنگ اشتباه تقریبا به اندازه انتخاب یک دوست اشتباه ناراحت کننده است. چون در حقیقت شما ساعات بیشتری را با رنگ دیوارتون می‌گذرونید تا با دوستانتان. در مورد پوشش دیوار شما دو تا گزینه دارید رنگ و کاغذ دیواری.

رنگ ارزان‌تر است و برای کسی که طبع هنری هم دارد و می‌تواند ترکیب رنگ‌های باحال در بیاورد خیلی عالی است. انتخاب رنگ برای خانه‌های کوچک خیلی مهم است. یادتان باشد که رنگ‌های تیره فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند. اگر شما یک هال کوچولو داید و رنگ البالویی یا بنفش رنگ مورد علاقه تان است، خب بهتان توصیه می‌کنم که به حرف من گوش نکنید و آن رنگ را روی دیوارتان بزنید. چون بالاخره آدم باید اول و آخر برود دنبال کاری که دلش بهش می‌گوید اما اگر توصیه من را می‌خواهید هر گز..هرگز از رنگ‌هایی که خیلی توجه را جلب می‌کنند به قول معروف جیغ مثل زرد و قرمز، رنگهای تیره مثل آلبالویی و زرشکی و رنگهایی اداری مثل آبی و خاکستری برای تمام دیوارهای خانه کوچک‌تان استفاده نکنید.

یادتان باشد اینجا اتاق خانه‌ی پدری نیست که هر وقت ازش خسته شدید بروید توی هال گنده‌ی سفید رنگ بنشینید و دلتان باز شود. شما فقط همین چهل متر فضا را دارید. پس یک رنگی بهش نزنید که هر بار میبینیدش یاد بدبختی‌هایتان بیفتید، دچار حمله هیستیری بشوید یا احساس خفگی کنید.

بهترین کار این است که یک رنگ خنثای مات برای دیوارها انتخاب کنید. کرم، بژ، استخوانی و … آن وقت یک دیوار کوچک پیدا کنید و رنگ مطلوب جیغ‌تان را رویش بزنید. انتخاب دیگر کاغد دیواری است.

.کاغد دیواری از رولی ۸ هزار تومان تا رولی خدا تومان پیدا میشود. مدل‌های ایرانی، چینی و … دارد و هر رول هم بین ۸ تا ۲۰ هزارتومان (بسته به مغازه دار) هزینه ی نصب دارد. رول‌ها کم و بیش ۵ متر مربع هستند، یک متر در پنج متر و سریع هم نصب می‌شوند و بوی چسب‌شان زود می‌رود. اگر عجله دارید کاغذ دیواری انتخاب خوبی است. مغازه ها آلبوم‌های ست دارند. آلبوم ست یعنی مثلا یک کاغذ دیواری تک رنگ را با یکی دیگر که زمینه همان رنگی دارد و طرح‌هایی به رنگی دیگر ترکیب می‌کنند. شما دامنه‌ی وسیعی از انتخاب‌ها دارید. اما باز هم تاکید میکنم که یادتان نرود که با ایده‌ای کمابیش مشخص به خرید بروید. یک کاغد دیواری صورتی و طلایی ممکن است توی مغازه خیلی خوشگل باشد. اما با مبل های سبز شما نخواند!
حتما هم یادتان باشد روی بافت کاغذ توی البوم دست بکشید. بافت را زیر دست‌تان حس کنید و مطمئن شوید چیزی که می‌خرید بافتی است که لمس آن را دوست دارید.
ترکیب مورد علاقه خود من ترکیب رنگ و کاغد دیواری یا دیوار کاذب است. اینکه همه‌ی دیوارها رنگ روشن باشد و یک دیوار یک کاغذ دیواری طرح‌دار یا یک دیوار کاذب با طرح چوب یا سنگ کمرنگ باشد. یادتان باشد در ترکیب‌های دو رنگ ، رنگ‌ها باید هم خانواده باشند. یعنی اگر قراراست دیوار رنگی اجری باشد، رنگ ساده‌ی روشنی که به دیوار می‌زنید نباید ته مایه‌ی سبز یا آبی داشته باشد (بر عکس آنچه اکثرا فکرمی‌کنند اینکه رنگ سفید دیوار چه ته رنگی داشته باشد در فضای خانه بسیار موثراست). در عین حال دو رنگ انتخاب شده نباید مکمل باشند مگر اینکه بخواهید اتاق‌تان آتلیه هنری باشد. مثلا ترکیب زرد و بنفش هرقدر هم وسوسه‌گر باشد در فضای کوچک چشم را میزند و توصیه آخر اینکه

در انتخاب طرح کاغذ دیواری مکمل خیلی خیلی دقت کنید. گل و طرح بزرگ فضا را کوچک نشان می‌دهد ، راه راه برای کسانی که چشم آستیگمات دارند باعث حالت سرگیجه و تهوع می‌شود و درجات رنگی خیلی متفاوت ( مثلا خانه‌ی سفید با یک دیوار سیاه یا قهوه ای تیره) چشم را در دراز مدت اذیت می‌کند.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...