خونه زندگی رنگی - اولین خونه - RangiRangi

خونه زندگی رنگی – اولین خونه

خونه زندگی رنگی – اولین خونه

من یک خونه ی کوچیک دارم. در واقع سالهاست که توی خونه های کوچیک زندگی کرده ام. خیلی وقتها قیافه های آدمها دیدنی است وقتی در مورد خانه شان حرف میزنند در واقع جوری لب و لوچه‌شان رو جمع می‌کنند انگار حقشان کاخ باکینگهام بوده و دست بی‌رحم روزگار آنها رو در این خانه نشانده. در این مجموعه من قصد دارم جور دیگری به خونه‌های کوچیک‌مون نگاه کنم.

اولین کاری که در یک خونه کوچیک باید انجام بدید، اینه که احساساتتون رو کنترل کنید. همه ی ما همیشه دلمون خواسته یک خونه مال خودمون داشته باشیم و هزار تا طرح و نقشه  توش پیاده کنیم. خوب این دقیقا کاریه که توی یک خونه کوچیک نباید بکنیم. یعنی نباید هزار تا طرح را با هم پیاده کنیم. چون خونه‌ای که ماها تو رویامون ساختیم و پروژه‌هایی که تو ذهنمونه معمولا برای یک خونه سیصد متریه و خونه‌ای که توان خرید یا اجاره‌اشو داریم خیلی وقتها خونه‌ای چهل متری.

 بنابراین اولین قدم اینه که بتونیم خواسته هامون رو اولویت بندی کنیم. پروژه‌ها باید یکی یکی و با دقت و عشق عملی بشند و در صورت خوب در نیومدن تصحیح‌شون کنیم. تصحیح اشتباه‌های کوچک در مورد خانه‌های کوچک خیلی مهم است. چون ارتکاب بیست تا اشتباه کوچک میتواند نتیجه را تبدیل به فاجعه کند.

در این مجموعه من تلاش میکنم راهکارهایی عملی بدم تا خونه‌های کوچک‌مون با حداقل هزینه دوست‌داشتنی بشوند. با این وجود یادتون باشه که این خونه‌ی شماست و این راهنمایی‌ها فقط یک جور نگاه کردن به مساله است. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید و ببینید چقدر نظرات من توی زندگی شما به کار میاید.

من معمار داخلی نیستم. من کسی هستم که سالها در خونه‌های کوچولو زندگی کرده. حتی آدم مرتبی هم نیستم. پس این قرار نیست راهنمایی‌های یک معمار داخلی یا یک متخصص فنگ شویی باشه. بیشتر نتیجه‌ی کارها و اشتباهاتیه که خودم در طی زمان طولانی مرتکب شده ام. خوب بریم سر کارمون. اولین قدم برای تزیین خونه کوچیک اینه که :

نفس عمیق بکشید. هیجان نداشته باشید. شما مجبور نیستید همه چیز رو در یک نوبت بخرید. این اگر اولین خونه‌ی شماست شما حتما خیلی هیجان دارید و دلتون میخواد که یک هو تبدیل به اون چیزی بشه که در رویاهاتون ساختید. اما دقیقا مهمترین کار برای دکور کردن یک خونه‌ی کوچیک صبر داشتنه. صبور باشید. خونه‌تون رو دوست داشته باشید. روی خونه کوچولوتون عیب نگذارید. بگذارید قدم به قدم با هم پیش بریم و اخرش قول میدم که یک خونه ی خیلی خوب با صرف کمترین هزینه و کمترین دردسر و بهترین کارکرد رو داشته باشید. موافقید؟ نفستون رو که حبس نکرده اید؟ نفس آزاد! وبه پیش!

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الهه عین بخش
  ۶ دی ۱۳۹۱

  ای خدا خیرت بده.نجاتمون بده!!!!!!!
 2. سپیده
  ۱۰ آذر ۱۳۹۲

  خب مثلا خونه مادری من حدود ۱۰۰۰متره و یه حیاط بزرگ هم داره.خونه مادرهمسرم هم ۶۰۰ متر و دربسته اما بعد عقد یه خونه صد متری مسخره گیرمون اومده که به سرمایه همسرم بخوره.نه من و نه همسرم هم نمیتونیم اون خونه رو تحمل کنیم.همش تو فکر اینیم که خونه رو بفروشیم و بریم یه خونه بزرگتر رهن کنیم ولی بزرگترا مخالفت میکنن و میدونیم حق هم دارن.شما پیشنهادی ندارین؟
  • نویسنده
   ۱۰ آذر ۱۳۹۲

   من پیشنهاد دارم. یک اتوبوس سوار شوید از سر تا ته تهران را بروید…خیلی میخواهید با کلاس باشید یک سفر پاریس و لندن و امستردام با نیویورک بروید..ببینید انجا اپارتمان ها چند متر است و ادم ها در چه خانه هایی زندگی میکنند و چجور از فضای خانه ها استفاده میکنند
  • الا
   ۲۷ آذر ۱۳۹۳

   دوست عزیز هنر واقعی اینه که در همون فضای ١٠٠متری بینهایت آرامش و عشق ایجاد کنید وگرنه هر کسی بلده یه خونه ١٠٠٠متری رو به فضای زندگی تبدیل کنه چون بالاخره یه گوشه ی دنج پیدا میکنه منم بادوستمون موافقم خونه١٠٠متری مسخره شما آرزوی حداقل ١٠میلیون ا نسان دیگه است
   • الا
    ۲۷ آذر ۱۳۹۳

    اگه نمیخوایش هم من یا کمال میل قبول میکنم;-)
 3. Raheleh
  ۱ مرداد ۱۳۹۴

  ممنون
 4. بهار
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۹

  من که خونم شصت متره ازش هم راضی م آقای بابا لنگ درازارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...