ماموریت صبحگاهی با هدف خوشگل سازی - رنگی رنگی

ماموریت صبحگاهی با هدف خوشگل سازی

ماموریت صبحگاهی با هدف خوشگل سازی

هیچ می دونستید که برای جوون و شاداب نگه داشتن پوستتون، یه سری کار روتین هست که باید هر روز صبح انجام بدین؟ بله، مراحل مراقبت صبحگاهی از پوست باعث میشه پوستمون در طول روز توی بهترین و بیدارترین حالت خودش باقی بمونه! مراقبت از پوست در صبح به اندازه ی مراقبت در شب مهم و ضروریه! پس بیاین چند تا نکته به درد بخور در این رابطه با هم یاد بگیریم!

 

شستشو

شب و روز رو نمیشه از هم جدا کرد، به خاطر همین، اولین کاری که باید انجام داده باشین اینه که شب قبل آرایشتون رو با شوینده ها پاک کرده باشین! این نکته رو هزار بار تکرار کردیم، و یادتون نره، حتی اگه در کل روز بدون آرایش بودین، باز هم احتمال اینکه کثیفی و روغن از صبح تا حالا روی پوستتون نشسته باشه وجود داره. پس این مرحله به هیچ وجه قابل حذف نیست. اگه پوستتون حساسه، میتونید به یک بار شستن در روز اکتفا کنید. اگه صبح ها از خواب بیدار میشید و حس می کنید پوستتون خشکه، باید مرطوب کننده ی شبتون رو عوض کنید.

لایه برداری کنید.

بهترین راه برای بیدار کردن پوست در صبح اینه که ازش لایه برداری کنید تا بهش نرمی و صافی خاصی بدین. البته بستگی به نوع پوستتون داره که این کار بهتون جواب میده یا نه. اگه جنس پوستتون خشکه، بهتره به دنبال لایه برداری باشید که حاوی مرطوب کننده هم هست، و ازش یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

از تونر استفاده کنید.

تونر ها برای منقبض کردن و کوچک کردن منفذه های پوست استفاده میشن. خیلی ها ممکنه این مرحله رو توی روزشون جا بندازن و میشه این قضیه رو برای بعضی از انواع پوست قبول کرد. اما باید بدونید که این کار به تعادل پوست و آماده کردنش برای مرطوب کننده خیلی کمک می کنه. اگه تصمیم دارید که از تونر استفاده کنید، از تونر بدون الکل و مخصوص پوست خودتون استفاده کنید. کمی روی یک تکه پنبه بریزید و روی صورت و گردنتون بمالید.

مرطوب کننده!

قدم بعدی توی برنامه ی صبحگاهیتون اینه که صورتتون رو مرطوب کنید. مرطوب کننده های سنگین و خیلی چرب رو برای شب نگه دارید و از یه چیز سبک برای صبح ها استفاده کنید. اگه میتونید، از مرطوب کننده ای استفاده کنید که حاوی کرم ضد آفتاب هم باشه، تا دیگه بعدش احتیاج به زدن یه کرم دیگه نداشته باشید.

پف ها رو از بین ببرید!

اگه از اون آدمهایی هستید که صبح ها چشمهاتون خیلی پف می کنه، یا اینکه کلا دوست دارید چشمهاتون سر حال تر بشن، صبح ها موقع درست کردن صبحانه، کرم دور چشمتون رو برای چند دقیقه توی یخچال بذارید تا خنک بشه. اگه چایی خور هستید، میتونید کمی چای توی یخچال بذارید، تا وقتی خنک شد توی پلک هاتون بریزید. این کار باعث شاداب و سرحال شدن چشم هاتون میشه!

آب بخورید.

نوشیدن آب اول صبح بهترین کار برای کمک به دستگاه گوارشتونه. به بدنتون کمک کنید تا کاملا بیدار بشه، چون بعد از ۷-۸ ساعت بدون آب بودن، کاملا بهش احتیاج داره! نوشیدن آب پوستتون رو مرطوب نگه میداره و انرژی بیشتری برای روز در پیشرو بهتون میده.

تحرک داشته باشید!

اگه صبح ها وقتش رو دارید، یه کم حرکات کششی، قدم زدن، یا حالت های یوگا رو انجام بدین. با این کار، جریان خون توی بدنتون سریع تر میشه و چشمهای پف کرده و لکه های سیاه خیلی زودتر بر طرف میشن. اگه همیشه صبح ها برنامه ی ورزش دارین، بهترین کار رو می کنید! یکی دیگه از مزایای این کار اینه که هشیارترتون می کنه و به متابولیسم بدنتونت کمک می کنه!

محافظت کنید.

حتما میدونید که قبل از بیرون رفتن باید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. خورشید اولین عامل پیر شدن پوسته. پس باید این خطر رو جدی بگیرید و همیشه از نور خورشید در امان باشید.

 

به نظر میرسه کارهایی که باید صبح ها انجام بدیم خیـــلی زیاد شد، چون بعضی روز ها ما حتی وقت برای مسواک زدن یا شستن دست و صورتمون هم پیدا نمیکنیم. اما اینو بدونید که همه ی این کار ها رو لازم نیست هر روز انجام بدین. سعی کنید کم کم توی برنامه هاتون بگنجونید.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. raz
    ۲۷ مهر ۱۳۹۲

    سلام.واقعا مطالبی که میذارین فوق العاده هستن.امیدوارم همینطور که به همه انرژی مثبت میدین خدا هم بهترینا رو براتون به ارمغان بیاره 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...