خوشحال سازی مامان باباها - شادسازی با ظاهر غمگنانه - رنگی رنگی

خوشحال سازی مامان باباها – شادسازی با ظاهر غمگنانه

خوشحال سازی مامان باباها – شادسازی با ظاهر غمگنانه

یکی از ایده‌هامون برای خوشحال سازی بابا مامانا ظاهر غم‌انگیزی داره ولی در نهایت نتیجه‌ش همون چیزیه که تو این پروژه لازمش داریم. یعنی آخر کار تونستیم پدر و مادرمون (یا یکی از کسایی که همسن و سال اونان و ما هم دوستشون داریم) رو خوشحال کنیم.

یکی از قوانین طبیعت اینه که آدم پدر و مادرش رو از دست می‌ده. ممکنه پدر و مادرای ما هم مشمول همین قانون سفت و سخت طبیعت شده باشن. شاید اونا زمانی با مرگ پدر و مادر، یا یکی از بستگان‌ نزدیک‌شون مواجه شدن که ما بچه بودیم یا حتی هنوز به دنیا نیومده بودیم، ممکنه این اتفاق همین چند وقت پیش افتاده باشه، به هرحال زمان چیزی از عشق و دلتنگی اونا کم نمی‌کنه. قطعا درد از دست دادن پدربزرگ و مادربزرگی که از پیش ما رفتن، خیلی کمتر از درد نبودن پدر و مادر برای اوناست.

حالا چطور می‌شه از این واقعیت تلخ یه اتفاق خوب ساخت؟ کاری که هر بچه‌ای می‌تونه تو این موقعیت بکنه اینه که یه جوری به پدر و مادرش کسی اونا از دست دادنش برای اون هم عزیزه. پس یه روز (به بهانه سالگرد درگذشت، عید، یا یه پنجشنبه) پیشنهاد بدید که با پدر و مادرتون برید سر مزار عزیزایی که نیستن. با این کار شما یه پیام روشن به بابا مامان‌تون می‌دید، اینکه کسی که برای تو عزیز بوده، برای من هم هست. این پیام یک عالمه قدردانی و عشق با خودش داره و در نهایت اونا رو خوشحال می‌کنه.

اگه به خاطر دوری راه یا هر دلیل دیگه دوست ندارید سر مزار برید، می‌تونید یه کمکی به عنوان “خیرات” به کسی که نیاز داره بکنید، یا مثلا تدارک یه غذای نذری یا حتی یه بسته خرما رو بدید. کاری که می‌کنید چندان اهمیتی نداره، مهم اینه که اون پیام مهرآمیز رو منتقل کنید. کمی فکر کنید، حتما راه‌های خلاقانه و شخصی‌تری برای انتقال این پیام وجود داره.

خوشحال سازی مامان باباها

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سميرا
    ۹ دی ۱۳۹۲

    شاید ظاهرش غمگینانه است ولی واقعا حس خوبی بهشون میدهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...