خوشحال سازی مامان باباها - سلام به تکنولوژی - رنگی رنگی

خوشحال سازی مامان باباها – سلام به تکنولوژی

خوشحال سازی مامان باباها – سلام به تکنولوژی

یادتونه مامان باباهامون ۱۰-۱۵ سال پیش می‌گفتن اگه کامپیوتر بلد نباشی، بی‌سوادی. قبل از اینکه کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند اینجوری وارد زندگی روزمره ما بشه، این ذهنیت تو مامان باباهامون ایجاد شده بود. اونا سال‌ها منتظر غولی بودن که می‌خواست همه دانش و تجربه‌شون رو بی‌اعتبار کنه.

خیلی از ما وقتی پا به عرصه گذاشتیم خودبخود و حتی بدون اینکه خیلی متوجه باشیم، به واسطه کار یا درس یا روابط‌مون با تکنولوژی ارتباط گرفتیم. چت کردیم، سرچ کردیم، وبلاگ ساختیم، یا حتی ساده‌تر از اینا اس‌ام‌اس دادیم. ولی خیلی از بابا مامانای ما نتونستن خودشونو با تکنولوژی تطبیق بدن. اونا ترجیح دادن این غول بی‌رحم رو نادیده بگیرن و نرم از بغلش رد شن. شاید خیلی وقتا بهشون پیشنهاد دادین که کار با این وسایل ارتباطی رو یاد بگیرن و اونا با این جمله شما رو از سر باز کردن که: من نیازی به این چیزا ندارم. شما هم فکر کردید خب وقتی نمی‌خواد منم برم.

حالا تو پروژه خوشحال‌سازی به این فکر کنید که ورود به این جهان می‌تونه حسابی سر پدر و مادرتون رو گرم کنه. یه راهی پیدا کنید که ترس‌شون از غول تکنولوژی بریزه. بهشون بگید دستگاه‌هایی مثل موبایل و کامپیوتر طوری ساخته شدن که حتی اگه نتونن ازش درست استفاده کنن، نه خراب می‌شن و نه منفجر.

یه روزی تو این ماه، یه روزی که حسابی سر کیف و رو به راهید برید سراغ مامان باباتون و به ساده‌ترین شکلی که بلد هستید، کارهای روتین با این دستگاه‌ها رو یادشون بدید.مرحله به مرحله پیش برید و همه چی رو با هم یکجا یادشون ندید که این‌کار بیشتر از این جهان دورشون می‌کنه. ممکنه نیاز به چندبار تکرار باشه، ممکنه چند بار مادرتون بهتون زنگ بزنه و بگه کامپیوترش “نمی‌ره تو اینترنت”، یا بگه اس‌ام اس رو نوشته ولی ارسال نمی‌شه و بعد متوجه شید تو جای گیرنده پیام تایپ کرده، یا خیلی اشتباهات خرده ریز دیگه. ناامید و عصبی نشید. با حوصله باهاشون راه بیایید. دیر یا زود این وسایل ارتباط جمعی ساعت‌های زیادی سر اونا رو گرم می‌کنه و می‌تونن علائق‌شون رو دنبال کنن. با وقتی که قراره برای این ایده بذارید، سالیان سال زندگی اونا رو پر از سرگرمی و شادی می‌کنید. اونا می‌تونن مثل شما وارد چندین شبکه اجتماعی بشن و دوستای مجازی جدیدی پیدا کنن. این زحمت رو به خودتون بدید و زندگی پدر و مادرتون رو برای همیشه عوض کنید.

خوشحال سازی مامان باباها

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Shabnam
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲

  چه پروژهه خوبیه این شاد کردن مامان بابا ها برای ما که تو این روزگار شلوغ گاهی از این فرشته های زمینی غافل میشیم ! ممنون
 2. ال ما
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲

  من شروع کردم،مامانم سایت های آشپزی رو دوس داره و بابام خبرای ورزشی 🙂
 3. نگار
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲

  خیــــــــــلی خوبید شما :))
 4. آتنا
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲

  من خیلی وقته که مامانم رو اوردم تو این خط 😀
 5. محبوبه
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲

  سلام
  ممنونم از ایده جالبتون
  فقط اینکه اگه همکاری نکردن به نظرتان چکار کنیم؟
 6. فاطمه
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲

  عاشششششششششششششششششقتم رنگی با این پیشنهادای جیگرطلایی که داری.
 7. mohamad javad
  ۲۰ دی ۱۳۹۲

  vagheaan khoe
 8. shahrzade rangi rangi=)))))))))
  ۸ بهمن ۱۳۹۳

  مامانم دیگه بیشترازماهاا میره فیس بوکD:
 9. آذر
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

  مرررررسی از مطالب عااااالیتون
 10. سارا
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۴

  مامان من که خودش استاده
 11. آتنا
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۴

  رنگی رنگی ممنون.من اینکارو برای مادر بزرگ و پدر بزرگم انجام میدم.امیدوارم موفق بشم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...