خوشحال سازی مامان باباها - تهیه یه فیلم ابدی - رنگی رنگی

خوشحال سازی مامان باباها – تهیه یه فیلم ابدی

خوشحال سازی مامان باباها – تهیه یه فیلم ابدی

یکی از خواننده‌های رنگی پارسال واسه سالگرد ازدواج مامان باباش یه کار خیلی خیلی هیجان انگیز کرده. اون واسه عزیزترین آدمای زندگی‌ش یه کادوی بی‌نظیر ترتیب داده. شاید اگه اون این خلاقیت رو به خرج نمی‌داد و واسه این کار وقت نمی‌ذاشت، هیچ وقت پدر و مادرش رو انقدر شاد و هیجان زده نمی‌دید.

المیرا همه عکسای آلبوم عروسی و نامزدی مامان باباش رو یه جا جمع کرد. برای تهیه این مجموعه فقط زحمت باز کردن در کمد و برداشتن عکسا از آلبوم رو نکشید. اون سراغ آلبوم فامیلاشون هم رفت و یه عالمه عکس گیر آورد که تو آلبوم خودشون اون عکسا رو نداشتن. همین کار کلی وقت ازش گرفت.

این گنج بی‌نظیر از خاطره یه روز خاص تو زندگی این دو نفر حالا تو دستای المیرا بود تا تبدیل به یه چیز با ارزش دیگه بشه. المیرا همه این عکسا رو اسکن کرد و تونست از چیدن اینا کنار همدیگه یه فیلم از عروسی پدر و مادرش بسازه. چیزی که خیلی از عروس و دامادای هم سن پدر و مادرش تجربه نکردن. قبل از اومدن هندی‌کم و دوربینای دیجیتال فیلمبرداری یه کار خیلی پر دردسر و پر هزینه بود که حتی بخش عمده بودجه یه فیلم سینمایی صرف اون می‌شد. با اومدن دوربینای دیجیتال بود که تصویربرداری خونگی مرسوم شد و حالا تو هر خونه‌ای یه دوربین یا کلی فیلم تهیه شده با هندی‌کم و گوشی موبایل و … وجود داره.

برگردیم به داستان المیرا. این فیلم کوتاه با یه ایده جالب دیگه تبدیل به یه فیلم ماندگار شد. المیرا وقتی می‌خواست عکسای امانتی رو به صاحباشون برگردونه یه فکر بکر به سرش زد. اون عکسا رو برگردوند و اعتراف کرد که باهاشون چی کار کرده. همه تشویقش کرد. المیرا هم قدم بعدی رو برداشت: “دایی می‌شه تو یک دیقه بگی روزی که مامان عروسی می‌کرد چه حسی داشتی”. اینجوری چند تا مصاحبه کوتاه هم گرفت و همراه اون فیلمی که با عکسا گرفته بود یه تدوین ساده کرد. نتیجه بی‌نظیر بود. یه فیلم از ۲۷ سال پیش تا امروز تهیه شد و می‌تونید حدس بزنید پدر و مادرش از دیدن این فیلم چقدر لذت بردن.

دلتون نمی‌خواد سالگرد ازدواج پدر و مادرتون همچین هدیه بی‌نظیری بهشون بدید؟ حتی اگه کار با برنامه‌های فیلمسازی رو بلد نیستید، آدما و شرکتای زیادی هستن که می‌تونن این کار رو براتون انجام بدن. این یه فیلم ابدیه.

خوشحال سازی مامان باباها

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. shims
    ۲۰ آذر ۱۳۹۴

    من مامان بابام جزا شدن چی؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...