حشره کش خونگی معطر - رنگی رنگی

حشره کش خونگی معطر

حشره کش خونگی معطر

با آغاز بهار پشه‌ها یاد کسب و کار گوش خراش‌شون تو خونه‌های ما می‌افتن. رهایی از دست ویز ویز آزاردهنده و نیش دردناک این حشره‌ها کار راحتی نیست. در سالم‌ترین شیوه باید با یه مگس‌کُش به کمین پشه‌ها بشینیم یا از خیر سلامت بگذریم و با حشره‌کشای شیمیایی به جنگ پشه‌ها بریم. گذشته از این راز تکامل که چرا نسل دایناسورا با اون ابهت منقرض شد اما پشه‌ها همچنان سُر و مُر گنده به حیات‌شون ادامه می‌دن، باید یه راه سالم برای از بین بردن پشه‌ها پیدا کنیم.
این پشه‌کش خونگی و طبیعی رو درست کنید و شاید نتیجه انقدر خوب بود که تصمیم گرفتید به عنوان یه کادوی به دردبخور به اطرافیان‌تون بدید.
یه بطری خالی اسپری (مثل بطری‌های شیشه‌شور و …) بردارید و ۱۵ قطره روغن اسطوخودوس، ۳ قاشق غذاخوری وانیل و یک چهارم لیوان آبلیمو رو با هم مخلوط کنید و بقیه بطری رو با آب پر کنید و تکونش بدید تا مواد کاملا با هم ترکیب شن.
این اسپری رو تو جاهایی مثل اطراف چاه‌ها، توالت و نزدیک گلدون‌ها اسپری کنید. به این ترتیب هم محیط زندگی‌تون رو خوشبو می‌کنید و هم پشه‌ها رو فراری می‌دید.

منبع داره ولی نمیدونیم

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. شیرین
  ۱ خرداد ۱۳۹۲

  ممنون حتما امتحان می کنم ولی روغن استخودوس به راحتی گیر میاد؟ عطاریا دارن درسته؟ راستی وانیل پودرش یا مایع باشه فرق نداره که درسته؟
  • نگار یعقوبی
   ۱ خرداد ۱۳۹۲

   بله بله توی عطاری ها زیاد هست . خارجکی اش می شه lavender
   وانیل هم پودرش
 2. مینا
  ۶ خرداد ۱۳۹۲

  روش خوبی به نظر میاد مخصوصا برای گلدان ها.مرسی از راهنمایی تون.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...